ERKEN HABER - Gelecek Partili Selçuk Özdağ, "Gerekçeli karardan sonra kanunlara rağmen İmamoğlu’nu görevden alacaklar. İçişleri Bakanlığı talimat bekliyor. 3 gün önce Bahçeli ve Erdoğan bunları konuştu" dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, gerekçeli kararın açıklanmasının ardından Ekrem İmamoğlu'nun görevden alınacağını öne sürdü.

'BAHÇELİ VE ERDOĞAN BUNLARI KONUŞTU'

"3 gün önce Devlet Bahçeli ve Recep Tayyip Erdoğan bir araya geldiler, bunları konuştular. Operasyonlar, taktiksel hamleler yapacaklar, stratejik hamleler yapacaklar" diyen Selçuk Özdağ, şöyle devam etti:

"Ne yaparlarsa yapsınlar, hep beraber siyasi yasaklı olanlar veya mağduriyet yaşayanlar da dahil olmak üzere hepimiz beraber olacağız.

Özdağ, "Gerekçeli karardan sonra bütün kanunlara rağmen Ekrem İmamoğlu’nu görevden alacaklar. İçişleri Bakanlığı bir talimat bekliyor. Seçimlerden önce görevden alacaklar. Eğer burada kendileri istinafa giderse dosyayı orada tutacaklar. Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanı adayı olursa bu mağduriyetten aynı zamanda bu psikolojik havadan mütevellit Altılı Masa böyle bir şey yaparsa da bekletecekler, aday olduğu günü ertesi günü siyasi yasaklı hale getirip bu tarafı adaysız bırakma gibi operasyonları var" dedi.

'SÜREKLİ SİYASİ MÜHENDİSLİK YAPIYORLAR'

İktidarın "siyasi mühendislik" yaptığını söyleyen Özdağ, "Bunlar sürekli olarak siyasi mühendislik yapıyorlar. Anayasa değişikliği siyasi bir operasyondu, aynı zamanda seçim kanunu bir operasyondu, aynı zamanda sansür yasası, hapsetme yasası ve dezenformasyon yasası bir siyasi operasyondu, siyasi mühendislik hamleleriydi. Şimdi bir siyasi mühendislik hamlesi ile daha karşılaşıyoruz" diye konuştu.

Seçmen listeleri için son iki gün... Seçmen listeleri için son iki gün...