ERKEN HABER - Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Yusuf Ataş'ın "Lösevli bir kız çocuğunun tüm masraflarını karşılayın" vasiyeti, ülke gündemine düştü.

Şehit Yusuf Ataş'ın vasiyetine Haluk Levent, Oğuzhan Uğur, İzzet Çapa ve Çelik gibi birçok ünlü isimden de art arda paylaşımlar geldi.

LÖSEV, Şehit Yusuf Ataş'ın vasiyetine ilişkin açıklama yayınladı. 

Son dakika: Şehit Yusuf Ataş'ın vasiyet görüntüleri yürekleri dağladı! Ünlü  isimlerden sosyal medya art arda paylaşımlar geldi

ŞEHİT ATAŞ'IN EN BÜYÜKHAYALİ

21 yaşındaki Piyade Astsubay Yusuf Ataş, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düştü. Şehidin acı haberinin ardından vasiyetini paylaştığı görüntüler yürekleri dağladı.

Sosyal medyada gündem olan görüntüde şehit Yusuf Ataş, en büyük hayalinin bir kız çocuğu sahibi olmak olduğunu, şehit düşerse de arkadaşlarından lösemili bir kız çocuğunun hayat boyu masraflarının karşılanmasını istedi.

Yusuf Ataş ayrıca, bayramlarda anne ve babasının elinin öpülmesini vasiyet etti. 

aa

HALUK LEVENT: "ONUN VASİYETİ HEPİMİZE"

Şehit Yusuf Ataş'ın vasiyet görüntüleri ile ilgili ünlü isimlerden de paylaşımlar geldi. Şarkıcı Haluk Levent, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Yusuf Aktaş kardeşimiz bugün şehit oldu. Çok üzgünüz. Hepimizin başı sağ olsun. Onun vasiyeti hepimize." ifadelerini kullandı.

ÇELİK: "ONUR OLUR"

Ünlü şarkıcı Çelik de paylaşımında, "Şehit Astsubay Yusuf Ataş kardeşimizin vasiyetine talibim" açıklaması yaptı. 

Çelik, Yusuf Ataş'ın ailesiyle irtibat kurmaya çalışacağını belirterek, "Kardeşimin vasiyetini yerine getirmek onur olur" dedi.

İZZET ÇAPA: "BİZE, HEPİMİZE EMİRDİR"

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 30 tutuklama İzmir merkezli FETÖ operasyonunda 30 tutuklama

Ünlü işletmeci İzzet Çapa, şehit Yusuf Ataş ile ilgili yaptığı paylaşımda ise şu ifadelere yer verdi:

"Irak'ta şehit olan P. Asb. Çvş. Yusuf ATAŞ'ın vasiyetidir... Bize, hepimize emirdir...
Aldık, başımızın üzerinde kabul ettik kardeşim... Aziz ruhun şâd olsun..."

LÖSEV'DEN VASİYET AÇIKLAMASI

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), şehit Yusuf Ataş'ın vasiyetine ilişkin resmi sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Vatan için gözünü kırpmadan şehitlik mertebesine yükselirken lösemili çocuklarımızı kalbinde taşıyan mehmetçiğimizin vasiyetini yerine getirmek boynumuzun borcudur. Pençe-Kilit operasyon bölgesinde şehit düşen Astsubay Yusuf Ataş'a Allah'tan rahmet, ailesine ve milletimize başsağlığı dileriz."