Sedat Peker ve çevresindekiler konusunda yaşanan gelişmeler, çember her geçen gün daraldığını, her an Türkiye'ye teslim edileceğini gösteriyor.

Adıyaman'da çıkan orman yangınına müdahale ediliyor Adıyaman'da çıkan orman yangınına müdahale ediliyor

ERKEN HABER - Sedat Peker'in son zamanlardaki paylaşımlarının ardından iddiaların siyasiler tarafından yargıya taşınması, devleti daha da hızlı hareket etmeye zorladı.

Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye'nin işbirliği sürecinin gelişmesi, bunun üzerine Peker'e paylaşım yapılmasının engellenmiş olması, yeterli gelmedi.

Sedat Peker'in Beykoz'daki evine silahlı saldırı girişimi ardından danışmanı Emre Olur'un Arnavutluk'a kaçması da çemberin iyice daraldığının bir göstergesi. 

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Sedat Peker'in Beykoz'daki evine saldırının ardından çalışma başlatan Emniyet saldırganın eşgalini belirledi.

Ö.Ş, öğleden sonra İstanbul Sancaktepe'de kullandığı silahla birlikte gözaltına alındı. Emniyet kaynaklarına gözaltına alınan Ö.Ş.’nin Sedat Peker ile çekilmiş birçok fotoğrafı bulunurken yaşanan olayın ‘örgüt içi hesaplaşma’ olduğunu ileri sürdü.

Peker'in 'basın danışmanı' olarak bilinen Emre Olur, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sn. Reis Sedat Peker’in Beykoz'daki evine yapılan silahlı saldırının kamuoyunda büyük tepki oluşturması üzerine Süslü Sülü’nün polisleri tarafından tansiyonu düşürüp algıyı başka bir yöne çekmek için 'Konunun Sedat Peker ile bir ilgisi yok vuran şahısla vurulan şahsın arasındaki alacak verecek meselesi' diye gazetecilere bilgi veriliyor. Bu tamamen yalandır" ifadelerine yer verildi.

ANLATTIKLARININ ÖNEMİ

Gazeteci Erk Acerer, sosyal medya paylaşımında Sedat Peker konusunu gündeme getirdi.

Acerer'in paylaşımı şöyle:

"1-Sedat Peker cephesinde yeni ve önemli gelişme! Peker’e yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiler çemberin daraldığını gösteriyor. Kamuoyunda basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, 3 gün önce Arnavutluk’tan B.A.E’ye geçiyor.

2-Üç gün sonra, oturum işlemlerini tamamlamak için devlet dairesine çağrılıyor.Ama işlemleri yapılmıyor.Önce Sırbistan aktarmalı uçakla Arnavutluk’a yollanıyor.Önceden haber verildikleri anlaşılan Türk yetkililer,onu oradan teslim alıp bu sabah itibarı ile Türkiye’ye getiriyor.

3-Birbiri ardına gelişen bu olaylar bize ‘bir şey’ anlatıyor. Peker’in, başına 25 milyon $ konması,evine saldırı, ardından yakınlarının kurşunlanması ve kilit adamına yönelik operasyon,hem Türkiye hem de çeşitli saiklerle yakınlaşılan ve anlaşmalar yapılan BAE’nin Peker’e mesajı.

4-Olanları “Bir daha paylaşım yaparsan seni de iade ederiz” diye okunabilir. Anlattıklarının ne kadar önemli olduğu bir kez daha teyid ediyoruz. Keşke biraz daha derinlemesine araştırma yapabilseydik, gerçeğin biraz daha üzerine gidebilseydik ve böyle balık hafızalı olmasaydık!"