ERKEN HABER - Betül Cengiz'in haberi - Şanlıurfa'da bir binada doğal gaz nedeniyle meydana gelen patlama sonucu ilk belirlemelere göre 10 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi yönlendirildi, bölgede önlem alındı.

Patlama6

Şanlıurfa'da bir binada doğal gaz nedeniyle meydana gelen patlama sonucu ilk belirlemelere göre 10 kişi yaralandı. Yaralılardan 2'si yaşamını yitirdi.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi yönlendirildi, bölgede önlem alındı.

patlama3

Ambulansların sevk edildiği bölgede geniş güvenlik önlemleri alındı.

patlama1

Şanlıurfa’da Doğalgaz Patladı!Çok Sayıda Ekip Sevk Edildi!
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler mahallesinden bir apartmanda doğalgaz patlaması yaşandı.

patlama4
Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler mahallesinden bir apartmanda doğalgaz patlaması yaşandı.üst üste yaşanan afetlerden sonra patlama çevredeki vatandaşlar patlama sonucu 10 kişi yaralandı .

patlama5

Yaralananlardan 2 kişi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.
Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

patlama7

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

SGK çalışanları iş yükü altında ezildi SGK çalışanları iş yükü altında ezildi

Vali Ayhan, gazetecilere, bölgede bir patlama olduğunu söyledi.

Bölgede doğal gaz sisteminin kapalı olduğuna dair duyumların olduğunu ifade eden Ayhan, "Yan taraftaki binalar da ağır hasar olduğu için kapalıydı ve boşaltılmıştı. Patlamanın olduğu bina da çoğu vatandaşlarımız tarafından boşaltılmıştı ve bu sabah da depremin üzerinden böyle bir faciayla uyandık. Şu an için 2 vefat ve 8 yaralı var." diye konuştu.

- "Doğal gaz vanası farklı yöntemle kırılıp açıldıysa çok büyük sorun var"

Vali Ayhan, olayda ihmal olup olmadığına ilişkin ekiplerin hızlı şekilde inceleme yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

"Ben de hemen olay yerine gelerek durumu denetledik, gözden geçirdik. Vatandaşların da bizim uyarılarımıza çok dikkat etmesi lazım. Şu an burada adli ve idari soruşturma yapılıyor. Vatandaşımızın hayatı normalleştirmesini arzu etmekle birlikte biraz daha dikkatli olunmasını istiyoruz. Burada doğal gaz kapalı olduğu halde doğal gaz vanası farklı yöntemle kırılıp açıldıysa çok büyük sorun var."

Bölgede incelemelerin devam ettiğini, adli ve idari soruşturmaların da başladığını vurgulayan Ayhan, "İçeride bir kişinin daha olduğu öngörülüyor. Bununla ilgili de incelemeler sürüyor. Güvenlik tedbirleri alındı." diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynep Abidin Beyazgül de "geçmiş olsun" dileklerini ileterek, teknik ve idari soruşturmalar tamamlandıktan sonra detaylı açıklamanın yapılacağını bildirdi.