ERKEN HABER - Edinilen ilk bilgilere göre Kahraman Kazan'da kerestecilerin bulunduğu Saray Sanayi Sitesi'nde bir fabrikada patlama meydana geldi.

Kahramankazan Saraykent Sanayi Sitesi'ndeki bir fabrikada yangın çıktı.

Alınan bilgiye göre, sanayi sitesindeki fabrikada, henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi.

Patlama sonucu yangın çıktığı ihbarı üzerine, Ankara itfaiyesi ekipleri olay yerine hareket etti.

Ankara'nın çeşitli ilçelerindeki 6 istasyondan itfaiye ekiplerinin olay yerine yönlendirildiği, ekiplere Fen İşleri Dairesi Başkanlığının da tankerlerle destek verdiği öğrenildi.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, yangının sanayi sitesindeki bir kauçuk fabrikasında çıktığını bildirdi.

İlçe belediye personelinin de yangın söndürme çalışmalarına destek verdiğini aktaran Oğuz, kendisinin de olay yerine geçtiğini, ekiplerin müdahale ettiği yangının henüz kontrol altına alınamadığını söyledi.

Kahramankazan Saraykent Sanayi Sitesi'ndeki bir fabrikada meydana gelen yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, sanayi sitesindeki 3 katlı fabrikada, saat 21.48'de henüz belirlenemeyen nedenle meydana gelen patlama sonucu çıkan yangın, Ankara İtfaiyesi tarafından saat 23.20'de söndürüldü.

Bir çocuğun ölümüne sebep olmuşlardı... Bir çocuğun ölümüne sebep olmuşlardı...

Patlamanın şiddetiyle, fabrikada oluşan göçüklerin altında kalan 2 kişinin yaralı kurtarıldığı öğrenildi.

Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangın ve patlama nedeniyle çevredeki bazı iş yerleri de hasar gördü.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, olay yerinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Oğuz, saat 22.00 civarında alınan patlama ihbarı üzerine itfaiye ekiplerinin hemen olay yerine intikal ettiğini belirterek, şu bilgileri paylaştı:

"Güçlü, komşu ilçelerden de hissedilen bir patlamaydı. Yanıcı, yakıcı ve parlayıcı madde imalatıyla uğraşan bir fabrikada yaşanan bu patlamada can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. İtfaiye ekiplerimiz hemen erken saatlerde olay yerine ulaştı, iki yaralı vatandaşımız buradan çıkarıldı ve hastaneye sevk edildiler. Yaralı iki vatandaşımız çıkarılırken bilinçleri yerindeydi. İnşallah en kısa sürede tedavilerini olup sıhhatlerine kavuşurlar."

- "İçerde bildiğimiz, göçük altında kalan bir vatandaşımız yok"

Fabrikanın hangi ürünleri ürettiğine ilişkin soru üzerine Oğuz, "Elektrik eldiveni üreten bir fabrika. Zaten bu bölge de ağırlıklı sanayi üretimi yapılıyor. Şu anda itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları sürüyor. Tehlike geçmiş durumda ama tedbirler alınmaya devam ediliyor. İçerde göçük altında kalan şu anda bildiğimiz herhangi bir vatandaşımız yok." dedi.

Başkan Oğuz, ekiplerin hasar tespit çalışmalarını da sürdürdüğünü bildirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da yangına ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Saray Keresteciler Sanayi Sitesi'nde bir fabrikada çıkan yangına itfaiye ekiplerimiz anında müdahale ederek kontrol altına aldı. Soğutma çalışmalarımız sürüyor. Yangında yaralanan 2 vatandaşımıza acil şifalar diliyorum."