ERKEN HABER - Yazar Yonca Sencar, kendisine ait eserde yer alan karakterlerin ve ana temanın "Şahmaran" dizisinde kullanıldığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yazar Yonca Sencar, Netflix Türkiye yapımı "Şahmaran" dizisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre Sencar, Serenay Sarıkaya ile Burak Deniz’i buluşturan dizinin hikâyesinin 2016 yılında yazdığı 239 sayfalık 'Şahmeran İntikam' kitabından alındığını iddia

Berrak Tüzünataç'tan Bakan Soylu'ya tepki Berrak Tüzünataç'tan Bakan Soylu'ya tepki

Yazar Sencar, kitabında ailesini kaybettikten sonra sürgün bir hayat yaşayan Evvie’nin uzun yolculuğunu Tarsus adında hep hayalini kurduğu küçük kasabada bitirmesini ve burada sakin bir yaşam sürmeyi amaç edinmişken kendisini sırlarla dolu bir kabusun içinde bulma hikâyesini anlattığını belirtti. Sencar, "Dizide bulunan karakterlerin birçoğunun benim eserimdeki karakterler üzerine oturtulduğu, sahnelendiği, ana temanın ve birçok fantastik öğenin benim eserimden intihal edildiği açıkça şekilde anlaşılmaktadır. Benim eser sahipliğimden kaynaklı tüm maddi manevi kişilik haklarım tecavüze uğramıştır. Bu sebeple tüm yasal haklarımı kullanacağımı kamuoyuna duyururum" dedi.