Sağlık çalışanları, yapılan sözleşmelerde 300 liralık kazanımı başarı olarak gösteren sendikadan "SağlıkSensizdeOlur" diyerek istifa etmeye başladılar.

ERKEN HABER - Sağlık Sen'e üye sağlık çalışanları, yapılan sözleşmelerde mağdur olduklarını belirterek, sendikaya tepkilerini istifalarla sürdürüyor.

Toplu İş Sizleşmeleri görüşmelerinde 2022'nin ilk ayı için yüzde 5, ikinci 6 ayı için yüzde 7, 2023'ün ilk 6 ayı için yüzde 6 zam yapılması noktasında anlaşmaya varıldı. 

Sendikanın "tarihi kazanım" şeklinde duyurduğu TİS 6. Dönem Sözleşmesi, sağlık çalışanlarının tepkisine yol açtı. 

sendika istifa1

Sosyal medya üzerinden tepkilerini dile getiren sağlık çalışanları, sendikadan istifa formlarını paylaşmaya başladı.

-Hemşirelere taban ek ödeme de uygulanan 0,32 ve teşvik ödemede kullanılan 0,06 katsayılarını kabul etmiyoruz. Bu yönetmeliğe dava açmayan sağlık sen yöneticileri yok saymak neymiş göreceksin.

-Hekimler olarak sağlık senden kurtulduk sıra hemşire, ebe ve tekniker kardeşlerimizde.

- On binlerce işciye 30 yıllık hemşireden çok para verirken ekonomik dengeler vs ayarlanıyor, ama okulunu okumuş sınavlarına gitmiş yıllardır emek vermiş Sağlık Meslek Mensuplarına 3 kuruş iyileştirme verirken yok ekonomik gösterge yok bilmem ne, yemiyoruz artık.

sendika istifa

- İstifamı yönetmelik çıkar çıkmaz vermiştim. Örnek olsun diye yine paylaşıyorum. Herkes buyursun. Kimse 400 TL ile şaha kalkmaz. Barınakta ki hayvanlara mama bile alamazsınız.

- Fakülte Mezunu Hemşirelere, Ebelere, Sağlık Memurlarına taban ek ödeme de uygulanan 0,32 ve teşvik ödemede kullanılan 0,06 katsayılarını kabul etmek mümkün değil ! Bu yönetmeliğe itiraz etmeyen sağlık sen ve türk sağlık sen bu düzenin bekçisidir !

Sağlık Bakanlığı atama başvuruları 3 Ekim'e uzattı Sağlık Bakanlığı atama başvuruları 3 Ekim'e uzattı

- Saglik Sen üyesi değerli meslektaşlarımız, tarih size daha önce hiç olmadığı kadar büyük bir sorumluluk yüklemiş durumda.Sizin tavrınız sağlık meslek mensuplarının itibarı ve geleceği için çok önemlidir.İstifa onurlu bir davranış olacaktır.