AK Partilileri taşıyan otobüs kaza yaptı: 22 yaralı AK Partilileri taşıyan otobüs kaza yaptı: 22 yaralı

ERKEN HABER - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 42 bin 500 personel alımı için beklenen açıklamayı yaptı. Bakan Koca yaptığı açıklamada yerleştirme kılavuzunun ÖSYM'ye ve İŞKUR'a gönderildiğini duyurarak, ilk etapta 42 bin 500 kişinin mülakatsız atanacağını belirtti.

Sağlık Bakanlığı bağımlılıkla mücadelede

Sağlıkta 'Beyaz Reform' kapsamında yapılacak olan Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı kapsamında ilk etapta 42 bin 500 personel alımı yapılacak. Devlet kadrolarına atanmayı bekleyen sağlık mezunu adaylar ÖSYM tercih kılavuzu ile yerleştirme başvurusunu tamamlayacak.

Sağlık Bakanı Koca: Bakanlığımıza bağlı 478 kurum palyatif bakım hizmeti vermektedir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından ilk etapta 42.500 personel alımı için kılavuzların ÖSYM ve İŞKUR'a gönderildiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın personel alımıyla ilgili paylaşımı şu şekilde; “31.183’ü sözleşmeli personel, 11.317’si sürekli işçi olmak üzere, 85.000 yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42.500’ünün alımı için dün Başvuru Kılavuzları İŞKUR’A, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM’YE GÖNDERİLDİ. Hepimize hayırlı olsun”.