ERKEN HABER - Fatih'te tramvay yolundaki ilk kazanın ardından aynı yerde bir başka tramvay daha raydan çıktı.

T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı'nda Bağcılar yönüne giden tramvay, Sirkeci durağında raydan çıkarak elektrik direğine çarptı.

Kaza nedeniyle yolcular tramvaydan indirilirken, durak da geçici bir süre kullanıma kapatıldı.

Metro İstanbul'dan yapılan paylaşımda, "T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattımızda seferlerimiz geçici bir süre için Kabataş-Eminönü ve Bağcılar-Sultanahmet istasyonları arasında yapılmaktadır." ifadesi kullanıldı.

İBB ekiplerinin bölgede çalışmasını tamamlamasının ardından tramvay seferleri yeniden başlatıldı. Kazanın meydana geldiği duraktan geçen tramvayların bu alanda kontrollü ilerlediği görüldü.

Seferlerin devam ettiği sırada başka bir tramvay da Sirkeci durağında raydan çıktı. Seferler, bu durakta yeniden durduruldu.

- Tramvay raya alınarak çekildi

Seferlerin devam ettiği sırada başka bir tramvay da Sirkeci durağında raydan çıktı. Seferler, bu durakta yeniden durduruldu.

Metro İstanbul ekiplerinin uzun süren çalışması sonrası tramvay yeniden raya alınarak kaza yerinden Eminönü istikametine çekildi.

Kardan kapanan Ardanuç yolu 3,5 ay sonra açıldı Kardan kapanan Ardanuç yolu 3,5 ay sonra açıldı

Çalışma süresince polis ekipleri, Reşadiye Caddesi'nden Ankara Caddesi yönüne yolu trafiğe kapatırken, tramvayın raya alınmasının ardından trafik normale döndü.

Ekiplerin kazanın yaşandığı noktadaki rayları yenileme çalışması ise devam ediyor.