Putin, Belarus'a nükleer silah yerleştirecek Putin, Belarus'a nükleer silah yerleştirecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 38 yaşındaki metresi olduğu iddia edilen Alina Kabaeva, servetini korumaya çalışmak için önemli bir hamle yaptı. 
Daily Mail'e göre , eski bir Olimpiyat sporcusu olan Alina Kabaeva'nın imajı ve adı, kontrol ettiği ve merkezi Kenya'da olan medya imparatorluğu Ulusal Medya Grubu'nun (UMG)sitesinden kayboldu.
Kabaeva'nın, Putin'le olan kişisel bağlantısına dair Batı yaptırımlarının gazabından kaçınmak için adını web sitelerinden kaldırma kararı almış gibi göründüğüne dikkat çekiliyor.
Bu girişim, hapisteki Rus muhalif Alexey Navalnai'nin Kremlin rejimi için propaganda yapan medya kuruluşlarına daha sert yaptırımlar çağrısında bulunmasının ardından geldi. 
38 yaşındaki Kabaeva'nın Rusya Devlet Başkanı'nın gizli kız arkadaşı ve çiftin 4 çocuğunun annesi olduğuna inanılıyor.
Kabaeva, Putin'in yakın çevresinde, Rusya'nın 24 Şubat'ta Ukrayna'yı işgal etmesine tepki olarak henüz yaptırımlardan etkilenmeyen birkaç kişiden biri.
Daha önce, NMG web sitesinde diğer yönetim kurulu ile birlikte Kabaeva'nın adı ve resmi yer aldığı, şimdi bunun tamamen kaldırıldığı belirtiliyor.
Medya veya iş endüstrisinde daha önce herhangi bir deneyime sahip olmamasına rağmen, Kabaeva'ya 2014 yılında kıdemli yönetim kurulu pozisyonu verilmişti ve maaşının 14,25 milyon dolar olduğu bildiriliyor.
Geçen ay, Putin'in Kabaeva ve çocuklarını İsviçre'de sakladığını iddia ettiğine dair haberler ortaya çıkmıştı.
Kabaeva ve Rus lider, aralarındaki ilişkiyle ilgilili söylentileri asla doğrulamadı.  Putin her zaman kişisel hayatı hakkında konuşmaktan kaçındı.