ERKEN HABER -  Rusya Devlet Başkanı Putin, G-7 ülkelerinin ham petrol fiyatlarına koymuş olduğu tavan fiyat yaptırımına cevap vererek, ülkesinin petrol üretimini azaltabileceğini söyledi. Bunun yanında Putin, ülkesine nükleer silahlarla saldırmaya cesaret eden ülkelerden geriye hiçbir şey kalmayacağını ve yeryüzünden silineceğini de söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Putin, gazetecilere verdiği demeçlerde G-7 ülkelerinin tutumları ile ilgili konuştu. Rus petrolüne tavan fiyat konusunda Putin, "Petrole uygulanan tavan fiyat, petrolümüzü sattığımız fiyat seviyesinde, etkilenmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Putin, Ukrayna konusunda, "Meselenin çözüm süreci basit olmayacak ve zaman gerektirecek. Öyle ya da böyle, bu sürecin tüm katılımcıları sahadaki gerçekleri kabul etmek zorunda kalacak" diye konuştu.

Namaz kılan Filistinlilere saldırı Namaz kılan Filistinlilere saldırı

putin

"YERYÜZÜNDEN SİLERİZ"

Nükleer konusunda son derece sert konuşan Rus lider, "Rusya'ya nükleer silahla saldırmaya cesaret eden herhangi bir ülke yer yüzünden silinecektir" ifadelerini kullandı.

"HER ŞEY MÜMKÜN"

Putin, Rusya ve ABD istihbarat birimleri arasında temasların da sürdüğünü belirterek, yeni mahkum takas ihtimali için "Her şey mümkün" dedi.