ERKEN HABER - Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz çarşamba günü ofisinden bıçaklı saldırıya uğramış ve hastaneye kaldırılmıştı. Yılmaz'ı 4 yerinden bıçakla yaralayan saldırgan kaçmaya çalışırken Bolu'da yakalanarak Ankara'ya getirilmişti. Parti başkanına bıçakla saldırıda bulunan şahsın, arama motorundan yaptığı aramalar dikkat çekti. 

'KİMSEDEN TALİMAT ALMADIM'

Serhat K., emniyetteki ifadesinde, Öztürk Yılmaz'ı sosyal medya hesabından devlet büyüklerine yönelik paylaşımları nedeniyle bıçakladığını ileri sürerek, "Ben bu olayla ilgili herhangi bir kimseden talimat almadım. Olayı kendi düşüncem ve iradem ile yaptım. Ankara'ya gelme amacım Öztürk Yılmaz'ı yaralamak içindi. Bu olayla ilgili hiç kimseden maddi destek almadım. Zaten olayı gerçekleştirdikten sonra AŞTİ'ye geldiğimde cebimde 225 lira param vardı. Bunun 200 lirasını otobüs parası verdim. Üzerimde başka para yoktu. İstanbul'a gittikten sonra ailemi görüp daha sonra teslim olacaktım. Olayı gerçekleştirdiğim için pişmanım" dedi.

ARAMALARI DİKKAT ÇEKTİ

Serhat K., cep telefonunda yapılan incelemede; arama motorunda çıkan 'bin 500 dolar kaç TL eder' araması ile ilgili soruya, 1500 dolar borç aldığını ve bunun ne kadar olduğunu öğrenmek isterken yanlışlıkla '1,5 milyon dolar' yazmış olabileceğini söyledi. Yine arama motorunda 'nitelikli adam öldürme' ve 'kasten yaralama' suçları ile ilgili yaptığı araştırmalarına ilişkin soruya da "Öztürk Yılmaz’a kendi açımdan ceza verdiğimde alacağım cezayı en az nasıl alabileceğimi öğrenmek için bu araştırmayı yaptım. 'Adam öldürme' suçunu araştırdım; ancak içeriğini okumadım. 'Kasten yaralama' suçunu araştırdım ve içeriğini okudum" yanıtını verdi.

"On bir ayın sultanı" ramazan yarın başlıyor "On bir ayın sultanı" ramazan yarın başlıyor

WHATSAPP DURUMU SORULDU

Olayın olduğu gün saat 16.07’de 'WhatsApp' durumu mesajında 'Ya devlet başa ya kuzgun leşe' yönündeki paylaşımı sorulan Serhat K. "Benim bu mesajı paylaşmaktaki amacım sevdiğim bir söz olmasındandır, başka da bir amacım yoktur" dedi.

Serhat K., sosyal medya hesaplarında birlikte çok sayıda fotoğrafı bulunan T.B. adlı kişinin kim olduğu yönündeki soruya da "T.B. isimli şahsı yaklaşık 6 yıldır İstanbul’dan tanırım. Kendisi hemşerim olur, esnaftır. Denk geldiğimizde görüşürüz, aramızda ticari herhangi bir ilişki yoktur. Tanışıklık dışında da herhangi bir şekilde bir ilişkimiz yoktur. En son Ankara’ya gelmeden önce telefonda görüştüm. Öztürk Yılmaz’a yönelik bıçaklama olayıyla T.B.’nin bir ilgisi ve haberi yoktur. T.B.’den bu konu ile ilgili herhangi bir talimat almadım" cevabını verdi.