ERKEN HABER - Yenilik Partisi Genel Başkanı Yılmaz'ı bıçaklayan saldırganın ifadesi ortaya çıktı

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ı dört yerinden bıçakla yaralayan saldırgan Serhat K., Ankara Adliyesi’ne sevk edildi.

Serhat K, emniyet ifadesinde saldırıyı Öztürk'ün devlet büyüklerine yönelik ifadeleri nedeniyle gerçekleştirdiğini söyledi. Zanlı, "1,5 milyon kaç lira eder" şeklindeki Google aramasını da aldığı 1500 dolar borcun karşılığını öğrenmek isterken yanlışlıkla yaptığını belirtti.

Yılmaz'a, partisinin genel merkezinde bıçakla saldıran Serhat K.'nın Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandı.

Serhat K'nin emniyetteki ifadesinde, devlet büyüklerine yönelik sözleri nedeniyle Öztürk'ü bıçakladığını ve kimseden talimat almadığını söylediği belirtildi.

Serhat K'ya cep telefonunda yapılan incelemede; arama motorunda çıkan '1,5 milyon dolar kaç TL eder' araması ile ilgili soru soruldu. Zanlı soruyu, 1500 dolar borç aldığını ve bunun ne kadar olduğunu öğrenmek isterken yanlışlıkla '1,5 milyon dolar' yazmış olabileceği şeklinde yanıtladı.

ÖLDÜRME CEZASINI ARATMIŞ

Cep telefonlarına yapılacak 2 bin 500 liralık zam geri alındı Cep telefonlarına yapılacak 2 bin 500 liralık zam geri alındı

Yine arama motorunda 'nitelikli adam öldürme' ve 'kasten yaralama' suçları ile ilgili yaptığı araştırmalarına ilişkin soruya da zanlı şu yanıtı verdi:

"Öztürk Yılmaz’a kendi açımdan ceza verdiğimde alacağım cezayı en az nasıl alabileceğimi öğrenmek için bu araştırmayı yaptım. 'Adam öldürme' suçunu araştırdım; ancak içeriğini okumadım. 'Kasten yaralama' suçunu araştırdım ve içeriğini okudum.

"YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE"

Olayın olduğu gün saat 16.07’de 'WhatsApp' durumu mesajında 'Ya devlet başa ya kuzgun leşe' yönündeki paylaşımı sorulan Serhat K. "Benim bu mesajı paylaşmaktaki amacım sevdiğim bir söz olmasındandır, başka da bir amacım yoktur" dedi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Serhat K. sağlık kontrolünün ardından Ankara Adliyesi'ne sevk edildi. Serhat K'nın soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade vermesi bekleniyor.

Yılmaz, önceki gün partisinin genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğramış ve Güven Hastanesi'nde tedaviye alınmıştı. Olayın ardından kaçan saldırgan, Bolu'da yakalanmıştı.

TABURCU EDİLDİ

Hastane çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan Yılmaz, bacağındaki yaraların derin olduğunu ve tedavisinin evde süreceğini belirtti.

Yılmaz, programlarını aksatmayarak sürdüreceğini kaydetti.