ERKEN HABER - Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, bıçaklı saldırıya uğradığı anı anlattı.

Parti genel merkezinde bıçaklı saldırıya uğrayan ve Güven Hastanesi'nde tedavi altına alınan Yılmaz, olay anını anlattığı videoda, bıçaklı saldırıda bulunan kişinin Tuzlucalı olduğunu, İstanbul Küçükçekmece'de oturduğunu söylediğini aktardı.

Kişinin kendisiyle tanışmaktan büyük onur duyduğunu söylediğini belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

"Konuştuk beş dakika. Benim bu arada görüşmelerim var. Çok teşekkür ettim. İsterseniz size bir kahve ikram edeyim dedim. 'Olur, kahvenizi içmekten mutlu olurum.' dedi. Arkamı döndüm, bıçağı çekti, direkt boğazıma çekmeye çalıştı. O arada fark edip ani bir hareket yapınca bu defa arkadan dört defa üst üste vurdu ve kaçtı. Kaçarken peşine düştüm. Arkadaşlarımız da peşine düştü, iki bayan arkadaşımız vardı. Ondan sonra da kaçtı, gitti. Olay bu."

"SİZDEN KORKAN SİZİN GİBİ OLSUN"

Öztürk Yılmaz, yayınladığı videoda şu ifadelere yer verdi:

Altılı Masanın ortak seçim vaatleri neler? Altılı Masanın ortak seçim vaatleri neler?

"Değerli kardeşlerim, öncelikle aradığınız sorduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Şu an hastanedeyim. 4 tane derin bıçak yarası, bir de kalçamdam bıçak darbesi yemiş durumdayım. Yapanları kınayabilirsiniz, yapan kriminal bir adam ama yaptıranları asıl sormak lazım. Yaptıranlara söylüyorum, başta Erdoğan'a söylüyorum. Siz hiçbir şey yapamazsınız, Allah istemedikçe sizin yapacağınız bir şey yoktur. Sizden korkan namerttir, şerefsizdir. Sizden korkan sizin gibi olsun. Hiçbir şey yapamazsınız. Ben usul yaşamışım, dik gelmişim, hayatımda hiçkimseye teslim olmamışım. Yenilik Partisi'ni kurmuşum ve hiç kimsenin uşaklığını yapmıyorum.

Siz yanlış adamlarsınız. Erkekseniz kendiniz gelseniz ya. Sizde erkeklik duygusu yok. Erkekseniz çıkın karşıma ne hesabınız varsa görün. 

İçişleri Bakanlığından daimi koruma istedim, Yazı elimde, bana koruma vermedi. Bana çağrı üzerine koruma veririz dediler. Ben saldırganın ne zaman geleceğini bileceğim ki ne zaman koruma isteyeceğim. Böyle bir şey olabilir mi? Koruma vermiyorlar. İllere gidiyorum eskort vermiyorlar. Koruma istiyoruz, 5 koruma gelecekse 1 koruma geliyor. Şunu bilin, devlet sizin babanızın malı değil. Siz hiçbir şey siniz. Benim gözümde 5 para etmezsiniz. Sizden korkan sizin gibi olsun. Hiçbirinizden korkuyoruz. Yenilik Partisi olarak hiçbir şeyden korkmuyoruz.

Bu bıçak yarası nedir ki ya... Sen demokrasiyi yaralamışsın, sen Anayasa'yı yaralamışsın, sen ekonomiyi yaralamışsın, sen toplumu yaralamışsın. Benim bacağım yaralanmış ne olur? Bu bacak kopar, diğeriyle devam ederim sana karşı. Kolumun biri gider, diğer kolumla devam ederim. Gözümün biri gider, diğer gözümle devam ederim. Seninle bu mücadeleme ölene kadar devam ederim. Kormuyorum, kimse de korkmasın. Bunlar bizi yıldıramazlar. İyi olacağım ve kaldığım yerden devam edeceim."