İSTANBUL (AA) - Otokar, Şili'nin başkenti Santiago'da düzenlenecek olan Güney Amerika bölgesinin savunma ve güvenlik fuarı FIDAE 2022’ye katılıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Otokar, ürünleri 35'ten fazla dost ve müttefik ülkede kullanılan şirket, kabiliyetlerini küresel çapta tanıtmaya devam ediyor. Bu çerçevede 5-10 Nisan tarihleri arasında savunma ve güvenlik fuarı FIDAE 2022’ye katılım sağlayacak olan şirket, fuar süresince zırhlı araçlardaki geniş ürün gamının yanı sıra kara sistemlerindeki üstün kabiliyetlerini tanıtacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, 33 bine yakın Otokar askeri aracının farklı bölge ve iklim koşullarında aktif olarak hizmet verdiğini belirtti.

Savunma sanayii alanında her geçen gün global çapta yeni başarılar elde etmekten büyük bir gurur duyduklarını ifade eden Görgüç, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Günümüz ve gelecek tehditlerine yönelik geliştirdiğimiz ve ürettiğimiz askeri araçlarımız ve geniş ürün gamımız ile fark yaratıyoruz. Son 10 yılda ciromuzun yaklaşık yüzde 8'ini Ar-Ge faaliyetlerine ayırdık. Çeşitli kullanıcıların değişen ihtiyaç ve beklentilerine global bilgi birikimimiz, üstün Ar-Ge, tasarım ve mühendislik kabiliyetlerimiz ile en iyi şekilde cevap veriyoruz. Tüm bunların yanı sıra teknoloji transferi kabiliyetlerimizle de ön plana çıkıyoruz. Otokar araçları halihazırda Güney Amerika'da da kullanılıyor.

EYT'li de hak kazanıyor, kritik tarih: 21 Nisan!. EYT'li de hak kazanıyor, kritik tarih: 21 Nisan!.

Türk ordusu ve güvenlik güçleri dahil, dünyada 35'ten fazla dost ve müttefik ülkedeki 55’i aşkın farklı kullanıcımız için en iyi ürün ve hizmeti sunmak için çalışıyoruz. Dünya çapında farklı iklim ve coğrafyalarda elde ettiğimiz deneyimleri, araç geliştirme çalışmalarımıza yansıtıyoruz. Güney Amerika Otokar'ın önemli pazarları arasında yer alıyor. Otokar olarak bölgedeki ihracat fırsatlarını yakından takip ediyor, yeni iş birlikleri geliştirmeyi amaçlıyoruz."

Görgüç, yaptıkları çalışmalarla ülke ihracatına olan katkılarını sürdüreceklerini aktardı.