Emeklilere ve EYT'lilere bayram ikramiyesi müjdesi Emeklilere ve EYT'lilere bayram ikramiyesi müjdesi

ERKEN HABER - Kamuoyunda Erenköy Cemaati'nin lideri olarak bilinen Osman Nuri Topbaş, zincir marketler tartışmasında kendisini hedef alan paylaşımlara tepki gösterdi. BİM marketler zincirine yakınlığıyla bilinen Topbaş konuyla ilgili duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, "Bu tartışmaların bir an evvel nihâyete ermesi ve art niyetlilerin ıslahı için dua ettiğimizi saygılarımızla arz ederiz" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin BİM'e yönelik sözlerinin ardından, zincir marketleri hedef alan suçlamalar ve tehditler devam ediyor. BİM tartışmasında hedef olanlardan biri de Osman Nuri Topbaş. Topbaş, sosyal ve basılı medyada kendisini hedef alan paylaşımlara tepki gösterdi.

KASITLI OLARAK POLEMİKLERE KONU EDİLİYORUZ

Web sitesi üzerinden açıklama yapan Topbaş, ticari faaliyetlerini 30 yıl önce sonlandırdığını hatırlatarak, "Son günlerde sosyal ve geleneksel medyada zincir marketler üzerinden dönen tartışmalarda ‘bazı çevreler’ şahsımı, ailemizi ve camiamızı kasıtlı bir şekilde polemiklere konu ederek kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine sebep olmaktadır. Bir aile geleneği olarak uzun yıllar devam ettiğim aktif ticarî hayatımı 30 yıl önce sonlandırdım. İçinde bulunduğum hayır kuruluşlarının ticarî şirketlere dönüşmemesi için gösterdiğim hassasiyet de bizi yakinen tanıyan herkesin malumudur. Mesaimin tamamını başta Kur’an hizmetleri olmak üzere ilim, irfan ve hayır işlerine teksif etmeye gayret gösteriyorum. Cenâb-ı Hakkʼın izniyle son nefesime kadar da bu istikamette yürüme niyet ve arzusu içindeyim" ifadelerine yer verdi.

market.jpg

ART NİYETLİLERİN ISLAHI İÇİN DUA EDİYORUM

Marketlerle ilgili tartışmaların bir an önce sonlanmasını temenni eden Topbaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bu dünyada fânîlik ve acziyetimizi idrâk ederek Rabbimizʼe hakikî bir kul olabilmek, bizim için payelerin en büyüğüdür. Bunun dışındaki her türlü menfaat, çıkar ve yakıştırmadan Allah’a sığınırız. Camiamız adına yapılan her türlü hayır faaliyeti; aziz vatanımızın bekası, milletimizin birlik, dirlik ve beraberliği ile İslâm dünyasının ve bütün insanlığın selâmetini gözetmektedir. Bugüne kadarki duruşumuz herkesçe bilinmektedir. Farklı politik ya da ticarî çıkarlara alet edilemeyecek bu duruşun, kimi çevreler tarafından istismar edilmesi asla kabul edilemez. Kamuoyunun art niyetli polemiklerle meşgul edilmesi, şahsım, ailem ve camiamız adına üzüntü vericidir. Bu tartışmaların bir an evvel nihâyete ermesi ve art niyetlilerin ıslahı için duâ ettiğimizi saygılarımızla arz ederiz.