ERKEN HABER -  Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek, Armağan Çağlayan'ın youtube kanalında iktidar değiştiği takdirde Türkiye'nin bölüneceğine dair ifadeler kullandı.

Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek, Armağan Çağlayan'ın Youtube kanalının konuğu oldu. Çağlayan'ın sorularını yanıtlayan Osman Gökçek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin iktidar değişikliği durumunda Türkiye'nin bölünme tehlikesi yaşayacağını öne sürdü.

Sansür Yasası Meclis gündeminde Sansür Yasası Meclis gündeminde

Gökçek şöyle dedi:

"KANDİL GÜDÜMÜNDE BAKANLIK OLMUŞ OLACAK"

"Bu önümüzdeki sürecin içinde Sayın Cumhurbaşkanının daha fazla oy alacağını düşünüyorum. Çünkü karşı tarafta birbirine benzemez 6 tane parti var. Bunların içinde dışarıdan destek veren HDP var. Bunlar bir araya geldiklerinde HDP'ye bakanlık vermek zorunda kalacaklar. HDP'ye bakanlık verildiği takdirde ister istemez Kandil güdümünde bir bakanlık olmuş olacak."

ekran-goruntusu-2022-08-21-183635.jpg

"GÜVENLİK Mİ EKONOMİ Mİ?"

"Şu an Türkiye'de insanların birbirine en çok sorduğu soru şu: Güvenlik mi? Ekonomi mi? Yarın bugün Allah muhafaza Türkiye'de bir iktidar değişiminde bu 6 birbirine benzemez ve HDP'yle birlikte bir hareket edildiği takdirde Türkiye'de çok farklı şeylerin olacağını düşünüyorum. Özellikle Türkiye'nin bölünmeyle karşı karşıya olacağını düşünüyorum."

"TÜRKİYE'Yİ BÖLMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLEYEN BİR HDP VAR"

"Özerklik isteyen, tamamen Türkiye'yi bölmek istediklerini düzenli olarak söyleyen ve bizim şehitlerimizle alakalı en ufak bir kelime etmeyen HDP var karşıda. Bunların iktidar olacağı bir süreci halkın kesinlikle müsaade etmeyeceğini düşünüyorum ve bunu çok net olarak görüyorlar."

RASİM OZAN KÜTAHYALI

Osman Gökçek, Rasim Ozan Kütahyalı'nın ekranlardan uzaklaştırılmasından 1.5-2 yıl sonra birkaç Boşnak dernek başkanıyla bir araya geldiğini ve dernek başkanlarının kendisine, 'Rasim'in cezasını çektiğini' söylediklerini belirtti.