TSK'nın başlattığı Pençe Kilit Operasyonu aslında sınır dışı operasyondur ama uygulama usul esasları farklılık içerebiliyor

Baharın gelmesiyle karlar çözülür, erir. Aynı zamanda kış uykusuna giren teröristler de inlerinden çıkar. Başlatılan operasyon da zaten teröristlerin eritilip yok edilmesine yönelik bahar operasyonu.

Gecenin karanlığında Milli Savun Bakanlığı tarafından yapılan "Mehmetciğin nefesi, teröristlerin ensesindedir" açıklamasını, Erken Haber Ajansı olarak okuyucularımıza ve kamuoyuna en erken duyuran haber kanalı olduk.   

Gazeteci olarak gözüme uyku girmedi tabii ki... Mehmetçiğin nefesi, teröristlerin ensesindeyse yakın temas oluyor ve büyük bir operasyon başlatılmıştı. Operasyon başlatıldığı haberini yayına verirken dualarımızda Mehmetciğimizi eksik etmedik bu mubarek Ramazan'da.

Uluslararası sözleşme ve antlaşmalarda ülkeler arasındaki hukukun çerçevesi çizilmiştir. Irak'tan ülkemize terör tehdidi sürdüğü müddetçe, ihtiyaç duyulduğu her an operasyon yapılacağı, Irak'ın toprağı olan bölgeler dahi olsa bomalanacağını bilir herkes.

Irak ile Türkiye üst düzey görüşmelerde sınır ötesi operasyonların zamanı belirlenmez ama her an olacak gibi mutabakat içerisindedirler.

Bahar temizliği hemen her evde de başlamıştı zaten. Perdeler, halılar, camlar, derken yaza hazırlık temizlikleri, bayramdan önce tamamlanmak üzere start almıştı.

TSK'da bahar temizliğine başladı bugün. Kilitler kırılıyor bir bir. 19 terörist etkisiz hale getirildi bile ilk saatlerde. Bayramdan önce temizlik tamamlanmış olacak inşallah,

Rabbim her bir Mehmetciğimizi bu mubarek günlerin yüzü suyu hürmetine muvaffak ve muhafaza eylesin inşallah.

Demem o ki: Mehmetciğimizin sınır ötesinde yaptığı görevlerde harcırahları yurt içi görevlendirmelerle aynı ödeniyor.

Temennim odur ki: Mehmetciğimizin Irak da dahil olmak üzere sınır ötesi yaptığı operasyonlardaki harcırahları da yine eskiden olduğu gibi döviz üzerinden ödenmesi gerekiyor. Irak komşu ülkemizdir, onun toprağı onun bizim toprağımız bizim. Ancak yabancı ülke olduğu gerçeği de unutulmamalı. Uygulamadaki bir eksikliğin giderilmesi belki ele alınabilir.