ERKEN HABER - Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okul öncesi eğitim ücretleriyle ilgili "Tüm Türkiye'de okul öncesi eğitim ile ilgili valilikler tarafından komisyonlar marifetiyle belirlenen ücretler vardı. 2023-2024 eğitim öğretim yılında bu ücretlerin tamamını kaldırıyoruz" açıklamasında bulundu.

Depremzede 30 bin öğrenciye burs kontenjanı Depremzede 30 bin öğrenciye burs kontenjanı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm Türkiye'de okul öncesi eğitimde valilik komisyonlarınca belirlenen ücretlerin tamamının kaldırılıcağını duyurdu.

AK Parti'nin Ordu milletvekili adayı da olan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, kentte düzenlenen Okul Öncesi Eğitim Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, tüm Türkiye'de okul öncesi eğitimde valilik komisyonlarınca belirlenen ücretlerin tamamının kaldırılacağını duyurdu.

2023-2024 eğitim-öğretim yılına dair açıklamalarda bulunan Özer, "Buradan bir müjdemiz daha var. Tüm Türkiye'de okul öncesi eğitimi erişimini kalıcı kılmak için çalışmalarımız var. 5 yaşı hallettik. Hedefimiz; 4 yaş ve 3 yaşı da okul öncesi eğitime dahil etmek ve oradaki oranları yükseltmek. 3-5 yaş arasında OECD ortalamasını yakalamak ile ilgili yoğun bir şekilde çalışıyoruz" dedi.