ERKEN HABER - Gençlik ve Spor Bakanlığı Gölbaşı Gençlik Merkezi'nde tiyatro ve drama eğitimi alan öğrenciler, hünerlerini sergilediler.

Tiyatro ve drama kurs eğitimi veren Handan Şimşek'in tiyatro derslerine devam eden ve çoğunluğunu ilköğretim okulu öğrencilerinden oluşan tiyatro grubu, sergiledikleri oyunda Konserve Krallığı ile Turşu Krallığı'nın savaşını konu aldı.

Yarıyıl tatili nedeniyle tiyatro gösterilerine başlayan öğrenciler, gösterdikleri üstün performansla velilerine ve izleyicilerinin beğenisini kazandı.

Üretim ve çalışmayla ferah içerisinde yaşayan krallık ile başka ülkeleri yağmalayarak savaşla geçinen krallığı konu alan öğrenciler, oyunlarında "savaşsız dünya" mesajını vermeleri büyük beğeni topladı.

Tiyatro1

Hasarlı tarihi cami yıkıldı Hasarlı tarihi cami yıkıldı

Eğitmen Handan Şimşek, bir dönem boyuncu yaptıkları hazırlık sonucunda çok güzel bir oyun ortaya çıkardıklarını belirterek, rol alan öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Şimşek, öğrencilerin derslerinin yanı sıra gençlik merkezlerinde tiyatro, drama, ebru, taş boyama, aşçılık, okçuluk, akıl oyunları, hızlı okuma gibi birçok alanda yeteneklerini değerlendirme imkanı bulduklarını söyledi.

Öğrencilerin üstün başarıyla sergiledikleri tiyatronun ardından veliler, öğretmen ve öğrencilere çiçek takdim etti.

Veliler, gençlik merkezlerine devam eden çocukların okullarındaki başarısının da yükeldiğine dikkati çekerek, her öğrencinin bu tür etkinliklerden en az birisine devam etmesi tavsiyesinde bulundular.