ERKEN HABER - Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yurt dışı yerleşikler için düzenlenecek tahsisli swap enstrümanıyla Türk Lirası cinsi varlıklara erişim imkanının genişletileceğini ve Türkiye'nin yabancı yatırımcılar için ilgi odağı olmaya devam edeceğini söyledi.

Emekli maşları nisanda 7 bin 500 liradan yatırılacak Emekli maşları nisanda 7 bin 500 liradan yatırılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ekonomiye ilişkin yeni açıklamada bulundu. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklama yapan Nebati, Türkiye'nin yabancı yatırımcılar için ilgi odağı olmaya devam edeceğini belirtti.

Yurt dışı yerleşiklerin Swap enstrümanını kullanarak Türk Lirası cinsinden varlıklara yatırım yapabileceklerini belirten Bakan Nebati güvenilir ve uzun vadeli yatırım ortamının sağlandığını ifade etti.

Bakan Nebati: Türkiye ilgi odağı olmaya devam edecek

Bakan Nebati'nin açıklamaları şöyle:

Yurt dışı yerleşikler için düzenlenecek tahsisli swap enstrümanı ile yurt dışı yerleşiklerin, belirlenecek alanlarda kullanılmak üzere Türk Lirası cinsi varlıklara erişim imkanı genişletilecektir.

Serbest piyasa ekonomisi ilkelerini esas alan ülkemiz, bu imkânı ile yurt dışı yatırımcılar için geçmişte olduğu gibi bugün de etkin, güvenilir ve uzun vadeli yatırım ortamı sağlamaktadır.