ERKEN HABER - Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'na hakaret ederek parmak sallayan polis amiri Serkan M'nin İYİ Parti'deki üst düzey yetkililerle sık sık görüştüğü, kendisinin ülkücü fikre sahip olduğu öne sürüldü.

Erken Haber'in edindiği bilgiye göre, Somali mutfağına ait Saab Cafe'nin tabela açılışında polisin tabelayı kaldırmasına tepki gösteren DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'na hakaret eden Ankara Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele Şube Müdürü Serkan M, hakkında yeni gelişme yaşandı.

HKP, Erdoğan'ın adaylığına itiraz etti: "Diploması yok" HKP, Erdoğan'ın adaylığına itiraz etti: "Diploması yok"

Milletvekiline hakaret etmesine ve parmak sallamasına rağmen Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Serkan M'ye sahip çıkılarak, haklı olduğu savunulmuştu.

Saab

İYİ PARTİ, SESSİZ KALDI

TBMM'nin sessiz kaldığı olayın ardından birçok siyasi parti lideri ve kurumsal olarak Mustafa Yeneroğlu'na destek açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal  başta olmak üzere birçok siyasi parti, Yeneroğlu'na geçmiş olsun mesajlarını ileterek, desteklerini açıklamışlardı.

AK Parti Urfa Milletvekili Halil Özşavlı, Yeneroğlu'na destek açıklaması yapmış, söz konusu polis memuru için "haddini aşmıştır, gereği yapılmalıdır" ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay da yaptığı açıklamada, Yeneroğlu'na desteğini ifade etmişti.

6'lı masadaki partilerden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Partili üst düzey yöneticileri, Yeneroğlu'na yönelik eylemde sessiz kaldı.

Bu sessizliklerinin nedeni ise söz konusu polis amirinin İYİ Parti'ye yakın olduğu, partinin üst düzey yetkilileriyle sık sık görüştüğü belirtildi.

Devlet memuru olduğu gerekçesiyle partiye resmi üye kaydı bulunmayan Serkan M'nin parti genel merkezine gittiği, defalarca İYİ Partili üst düzey yetkilisinin ofisine giderek orada görüştüğü edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

EGM: "GEREKLİ UYARILARDA BULUNULDU"

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından Pazar günü yapılan yazılı açıklamada ise tabelanın kaldırılmasının hukuka uygun olarak gerçekleştirildiği ifade edilmişti.

Açıklamada, "Söz konusu milletvekilinin hukuki çerçevede yapılan bu işlemi, iş yeri sahibinin uyruğuna bağlayarak siyasi bir zemine çekmeye çalışarak ırkçılık yapıldığını iddia etmesi de ayrı bir garabettir" denilmişti.

Polis amirinin, Yeneroğlu'na karşılık verdiği sırada "nahoş" bir kelime kullandığını aktaran EGM, "Sadece kullandığı bu kelime bizi üzmüş olup, konuyla ilgili tahkikat başlatılmış ve ilgili personele gerekli uyarılarda bulunulmuştur" açıklaması yapılmıştı. 
 

C74623E1-2186-4049-9094-974D0746C8F7

Söz konusu polis amiri, sosyal medyasından "it ürür kervan yürür" paylaşımını yapmış, daha sonra silmişti.