ERKEN HABER - Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarının başında gelen Twitter’ı satın alan ve başına geçen Elon Musk, sahibi olduğu diğer şirketlerinden darbe yiyor. Twitter’da aldığı kararlarla birçok kişinin eleştirilerine maruz kalan Musk’ın açıklamaları pek çok analiste göre insanları Tesla’dan da uzaklaştırıyor. Dünyada açık ara en fazla satılan elektrikli otomobil olan Tesla, hisse senetleri değer kaybediyor ve üstelik bu düşüşün devam edeceği tahmin ediliyor.

TESLA, 2020’DEKİ DEĞERİNE GERİLEDİ

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, son dönemde yaşadığı değer kaybı ile 600 milyar dolar kaybetti. Yaşanan gelişmelerin ardından Tesla hisse senetleri en son Kasım 2020’de gördüğü seviyelere geriledi.

Analistlere göre Elon Musk’ın Twitter’daki tavrı, Tesla’nın marka imajına leke sürüyor. Bazı Tesla yatırımcıları ise değer kaybını durdurmak için CEO değişikliğine gidilmesi gerektiğini savunuyor.

SİYASİ AÇIKLAMALAR TESLA’YA ZARAR VERİYOR

Siyasi kimliğini hiçbir zaman gizlemeyen Elon Musk, çok iyi bir Cumhuriyetçi. Zaman zaman Demokratlar hakkında yaptığı sert açıklamalar, Tesla’nın senetlerini etkiliyor.

ABD’de bir ilk: Başörtülü yargıç göreve başladı ABD’de bir ilk: Başörtülü yargıç göreve başladı

50 milyon dolar değerinde Tesla hissesine sahip olan Gary Black, “Soldaki müşteri tabanına hakaret etmekten ne fayda sağladığını bilmiyorum.” şeklinde dikkat çeken bir çıkış da yaptı.