ERKEN HABER - 6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesine tüm Türkiye'den tepki yağmaya devam ediyor. İsmailağa Cemaati'ne bağlı bir vakfın kurucusunun kızı olan H. K. G.'nin kocasıyla konuşmasını kaydettiği ses kaydı ve yürek yakan ifadeleri ortaya çıkarken sert bir tepki de Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'den geldi. İnce, "6 yaşında kız çocuklarını evlendirenler eğitim veriyormuş ve bunların yurtları ile kursları var" diyerek iddialara değinirken "Dozerle hepsini yıkacağız" diye konuştu.

H. K. G.'nin 6 yaşındayken komşusu K. İ.'ye gelin olarak verildiğini ve cinsel istismara uğradığını anlattığı hikayesi Türkiye'nin gündeminde bir numaraya oturdu. Memleket Partisi lideri İnce, olaya değinirken "Öyle bir iğrençlik, adilik ve insanlık dışı olay olamaz. 6 yaşındaki çocuklar daha tam konuşmasını tamamlayamaz. Eksik cümleler kurar" ifadelerini kullandı. "Bunların yurtları ile kursları var, dozerle hepsini yıkacağız" sözleriyle dikkat çeken İnce ayrıca "‘Aman cemaatlerden oy kaybederiz’ korkusuyla hareket eden siyasetçilerle bu iş çözülmez" diye konuştu.

"DOZERLE HEPSİNİ YIKACAĞIZ"

Seçmen listeleri için son iki gün... Seçmen listeleri için son iki gün...

‘Aman cemaatlerden oy kaybederiz’ korkusuyla hareket eden siyasetçilerle bu iş çözülmez. Memleket Partisi olarak milletimize teklifimizdir. Resmi nikahı olmayana dini nikah kıyanlar ve kıydıranlar hapis cezasıyla cezalandırılır. Bu kadar net ve basit. 6 yaşında kız çocuklarını evlendirenler eğitim veriyormuş ve bunların yurtları ile kursları var, dozerle hepsini yıkacağız. Böyle bir dünya yok. Mağara devrinin insanları bunlar. 2022 yılındayız, mağara devrinde yok. Bunlar yaratık, insan değiller.”