Elazığ'daki aile faciasının altından "Kumar" çıktı Elazığ'daki aile faciasının altından "Kumar" çıktı

ERKEN HABER - Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni yıla Ankara'da motokuryelerle birlikte girdi. Kaskını takıp kurye kıyafetini giyen Bakan Varank, motosiklet ile dağıtıma çıktı.

bakan varank 5

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Varank, yeni yıla çalışarak giren motokuryelerin bir arada olduğu dağıtım merkezini ziyaret etti. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Varank, motokuryelerle birlikte dağıtıma çıkmak istediğini söyledi.

bakan varank 6

Online sipariş uygulamasına kaydını yaptıran Varank, uygulamada 'kurye' olarak görüldü ve ilk siparişi ise bir öğrenci yurdundan geldi. Varank, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Ekonomi Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi Ebru Partı'nın sipariş ettiği dondurma, cips ve içecekleri; Altındağ'daki Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Şerife Bacı Kız Yurdu'na giderek teslim etti.

Öğrenci Bakan Varank’ı  tanımadı, “Gerçekten mi?” dedi

Bakan Varank, kendisini tanımayan öğrenciye yeni yıla kuryelerle birlikte girdiğini ifade ederek, kendisinin Sanayi ve Teknoloji Bakanı olduğunu söyledi. Üniversite öğrencisi, karşısındaki Bakan Varank’a 'Gerçekten mi?' dedi. Bakan Varank, öğrencinin kaldığı odaya, Türkiye'nin otomobili Togg'un seri üretim bandından indirilmesi anısına verilen tabloyu hediye etti. Varank, genç kızın birlikte kaldığı oda arkadaşlarına içerisinde TÜBİTAK'ın bilimsel ve kültürel yayınlarının bulunduğu dergi ve kitaplarından oluşan paketleri de hediye etti.

bakan varank-1

Bakan Varank, Getir'in yöneticileri ile görüştüğünü bu siparişlerden ücret alınmayacağını, yapılan ödemenin ise iade edileceğini söyleyerek, "İyi seneleriniz olsun, arkadaşlarına selam söyle" dedi. Yurdun 570 öğrenci kapasiteli olduğunu öğrenen Varank, yurt çalışanlarına da hayırlı bir yıl diledi.

"İnşallah iyi yıldız verirler, para da almadık"

Siparişi teslim eden Varank, Getir uygulamasında kendisinin kurye olarak resmini görünce, "İnşallah iyi yıldız verirler. Para da almadık" diye konuştu. Bir süre sonra öğrenci ile telefonda görüşen Bakan Varank’ın, "Siparişten memnun kaldıysanız bize yıldız verin" dedi.

bakan varank2bakan varank-2

“Farkındalık olsun istedik”

Varank, daha sonra yurttan ayrılarak Etlik'te bulunan Getir'in dağıtım merkezine geçti. Varank'a Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek ile diğer yetkililer eşlik etti. Varank, burada yaptığı açıklamada, "Kolay iş değil. Bir kere hava soğuk. Arkadaşlarımızın ne kadar emek verdiğini görmüş olduk. Müşteriyi memnun ettiğimizi düşünüyorum. Çünkü bedava verdik ürünleri. Patronla anlaştık. Para almayacaktı. Hem de hediyeler götürdük. İlk teslimatımızda 5 yıldız verirler, iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum" dedi.

Varank, merkezde kuryelerle sohbet ederek, onların temennilerini dinledi.