ERKEN HABER AJANSI - Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu davasına değinen Çayır, 13 yıldır suikastla ilgili ana davanın açılmadığını buna rağmen sanki dava görülüyormuş gibi medyada manipülasyon yapıldığını söyledi.

Çayır, parti bünyesinde oluşturdukları Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Adalet Komisyonu aracılığıyla davanın takipçisi olacaklarını belirterek, "Helikopterin cihazını sökerek delil karartan ancak hırsızlıktan yargılanan sanık, kaza kırım uzmanı. Bu sanık mahkemede 'bu bir suikasttır' demesine rağmen bir işlem yapılmıyor. Cumhuriyetin savcıları, devletin yetkilileri halen adım atmıyor" diye konuştu.

İTİRAZIMIZ VAR

Cumhurbaşkanlığı sisteminin ülke sorunlarını çözemediğini, milletin dertlerine derman olamadığını belirten Çayır, "Cumhurbaşkanlığı sistemi, ucube,ikiyüzlü ve üçkağıt sistemidir. Milletin gözü önünde tiyatro oynanıyor. Çok kötü bir tiyatro hem de içeriği olmayan, içinde milletin geleceği olmayan bir oyun. Sistemin riyakarlığına, üçkağıdına itirazımız var" dedi.

Koalisyon veya itifakların seçimden sonra alınan sonuçlara göre yapılması gerektiğini savunan Çayır; " Şimdiden milletvekilliği pazarlığı, bakanlık pazarlığı yapıyorlar. Pazarlıkların içinde milletin sorunlarını çözecek projeleri yoktur.

İttifak sistemi seçimlerden sonra olur

SİZ NEDEN VARSINIZ?

MİLLİ YOL Genel Başkanı Çayır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Genel başkanlar saraylarda, büyük binalarda oturuyorlar, başka adaylar arıyorlar. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Devlet Bahçeli sizlere sesleniyorum: Madem belediye başkanları yönetecekse siz neden varsınız? Milletin Hazinesinden neden para alıyorsunuz? Başkaları daha iyi yönetecekse siz neden varsınız?  Eğer hedefiniz yoksa o koltuklarda neden oturuyorunuz? Milletin önüne iktidar talebi koyamıyorsanız neden parti kurmuşsunuz?

Adana'da geri dönüşüm deposu yandı Adana'da geri dönüşüm deposu yandı

Biz tek yüzle, tek sözle mertçe siyaset yapacağız. Hiçbir ittifakın içerisinde yer almayacağız. Kendi Cumhurbaşkanı adayımızı çıkarıp, milletimizin desteğiyle iktidara geleceğiz. Bizim hareketimiz milletimizle buluştuğu an desteğini alacaktır, milletimiz bizi iktidara taşıyacaktır."

GÖÇ POLİTİKASI YOK

Türkiye’nin hali hazırda göç politikası bulunmadğına da değinen Çayır, "Farklı sebeplerle ülkemize sığınan Suriyeli, Afganistanlı ve diğer milletlere ait mültecilerle ilgili bir politikamız yok. Bunların akıbeti ne olacak, ne zaman gidecekler, kalacaklarsa hangi şartlarda kalacaklar bilen yok. Bizim iktidarımızda her mülteciyi kentine, hanesine gönderecek politikalarımızı uygulayacağız" dedi.

VATANDAŞLIĞI PARAYLA SATIYORLAR

Remzi Çayır, yabancılara 250 bin dolar karşılığında ev alması halinde vatandaşlık verildiğini, bu tutarın 400 bin dolara çıkarıldığını anımsatarak, gayrimenkul satışıyla yabancı sermayenin ülkenin üretimine katkı sağlamayacağını kaydetti.

Çayır, "Yabancıların 400 bin doları varsa vatandaşlık vereceksin, diğerlerinin sonu meçhul. Parayla vatandaşlık satılıyor. Böyle bir politika olamaz. Burada Türkiye’nin milli güvenliği söz konusu. Zorda kalan, ülkemize sığınan mazlum insanlarla alakalı politikamız olmalı" diye konuştu.