Karamollaoğlu: Cumhurbaşkanı adayı Şubat’ta netleşecek Karamollaoğlu: Cumhurbaşkanı adayı Şubat’ta netleşecek

ERKEN HABER - MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında gözaltına alınan ve kendisinin özel kalem müdürü olduğu iddia edilen Emre Yüksel hakkında açıklama yaparak iddiayı reddetti. Yüksel’in, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı olduğu öğrenildi.

Sinan Ateş cinayeti soruşturması kapsamında bugün Tolgahan Demirbaş ile Avukat Serdar Öktem’in yanı sıra Emre Y. adlı bir kişinin de gözaltına alındığı ve bu şahsın, MHP’li Semih Yalçın’ın özel kalem müdürü olduğu iddia edilmişti.

MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklama şu şekilde:

"25 Ocak 2023 tarihinde sosyal medya ve bazı haber sitelerinde, “MHP Genel Başkan Yardımcısının Özel Kalem’i Emre Yüksel gözaltına alındı.” başlığıyla yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcılarının Özel Kalem kadrosu olmadığı gibi Genel Merkezde veya TBMM MHP Grubunda herhangi bir sıfatla Emre YÜKSEL isimli bir çalışanımız bulunmamaktadır. Geçmişte de böyle bir çalışanımız olmamıştır. Bu husus Devletin SGK kayıtlarından da açıkça anlaşılabilir. Haberler tamamıyla gerçek dışı olup kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz."