İYİ Parti saldırganı yakalandı İYİ Parti saldırganı yakalandı

ERKEN HABER - Eski AK Parti milletvekili ve TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın "Seçim ittifakı olmalı. ‘Ama AK Parti MHP'lileşmeli’ dedim. Bunun aksini MHP için de söyledim; sen de AK Partileşme. Türkiye'nin milliyetçi partiye de ihtiyacı var. Milliyetçi olabilirsiniz ama Türkçü olmayacaksınız, çünkü karşı taraftakilere 'siz Kürtçüsünüz' diyoruz. Herkes kendi kimliği ile siyasetine devam etsin” sözlerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'dan tepki geldi.

Eski AK Parti milletvekili ve TBMM Başkanı Bülent Arınç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik yargı kararları ve MHP'yle kurulan Cumhur İttifakı'na dair açıklamalar yaptı. Arınç’ın, "Seçim ittifakı olmalı. ‘Ama AK Parti MHP'lileşmeli’ dedim. Bunun aksini MHP için de söyledim; sen de AK Partileşme. Türkiye'nin milliyetçi partiye de ihtiyacı var. Milliyetçi olabilirsiniz ama Türkçü olmayacaksınız, çünkü karşı taraftakilere 'siz Kürtçüsünüz' diyoruz. Herkes kendi kimliği ile siyasetine devam etsin” ifadelerini kullanmasının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Arınç’ı hedef aldı.

Arınç’ın MHP’ye saldırdığını iddia eden “Tam bir FETÖ’cü taktiği” ifadeleriyle bu tutumu niteleyen MHP’li Yalçın, “Bülent Arınç içinde yer aldığı camianın selameti için elini eteğini ve çatal dilini politikadan çekmelidir” dedi.

“Türk siyasi hayatında bazı bin bir surat tipler” olduğunu ifade ederek “İlk akla gelen isim ise Bülent Arınç'tır” ifadelerini kullanan MHP’li Yalçın’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle oldu:

'HER DALDA OYNAYACAK TINETTE'

Bülent Arınç her renkli her şeydir, herkesle fotoğraf çektirecek, her dalda oynayacak tıynettedir. Pişkinlik, şımarıklık, nobranlık, kibir ve yüzsüzlükte seviye atlamış bir âdemdir. Genelkurmay Başkanlığı'nın kozmik odasına FETÖ’yü sokmakla maruf, Arınç henüz FETÖ ile yaptığı işbirliğinin hesabını bile vermedi. Bu konuda derin bir yarası var ki FETÖ ile mücadelede tavizsiz duran, kendisini sık sık silkeleyen MHP'den gocunduğunu her vesileyle belli ediyor.

'ARINÇ BOZGUNCULUK YAPIYOR'

Arınç; öylesine muhteris ve egoist ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir yandan destek veriyor gibi görünürken, diğer yandan Cumhur İttifakı'nın tutarlı ortağı MHP'ye saldırarak bozgunculuk yapıyor. Tam bir FETÖ'cü taktiği…Biz Bülent Arınç'ı iyi tanırız. O; kindar ve içinden pazarlıklı siyasetçi tipine çarpıcı bir örnek. Üstelik politika sahnesinde millî görünüp gayrimillî unsurlara hizmet veren kripto Türklük düşmanlarının en azılılarından..
'AK PARTİ’NİN POLİTİKALARINA TERS DÜŞÜYOR'

Bülent Arınç’ın fevkalade tehlikeli açıklamaları, Cumhur İttifakı'nın ortağı Ak Parti'nin bugünkü politikalarına ters düşmektedir. Bu haliyle Arınç Cumhur İttifakı'nı sabote etmektedir. Bülent Arınç’ın, kendi ayağına kurşun sıkan malum sözleri, birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan mahfilleri sevindirmiştir. Bülent Arınç içinde yer aldığı camianın selameti için elini eteğini ve çatal dilini politikadan çekmelidir.