ERKEN HABER - TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak Belediye Kütahyaspor'a karşı verilen haksız hakem kararlarını gündeme getiren MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, futbolda hakemlerin vesayetine dikkati çekmişti.

Enes İspanya’da yıldızları solladı Enes İspanya’da yıldızları solladı

Erbaş'ın TBMM'de gündeme taşıtığı Belediyespor ile Yeni Mersin İdman Yurdu arasında oynanan maçta verilen hatalı hakem kararları, gündemdeki yerini koruyor.

Belediye Kütahyaspor yöneticileri, Milletvekili Erbaş'ın konuyu gündeme getirmesinin ardından hakemler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu ise konuya ilişkin şimdiye kadar herhangi bir açıklamada bulunmaması ve söz konusu hakemlerle ilgili herhangi bir inceleme başlatmaması dikkati çekti.  

TBMM KÜRSÜSÜNDEN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ise TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Belediye Kütahyaspor'a yapılan haksızlıkları dile getirmişti. 

Genel Kurul kürsüsünden Merkez Hakem Kurulu’na seslenen Erbaş, şunları kaydeti:

"Biliyorum ki sizin için çok zor ama biz sadece ve sadece adalet istiyoruz. 700 bin nüfuslu Kütahyamızın profesyonel liglerde bir takımı var Belediye Kütahyaspor. Bizim maçlarımıza atanan hakemlerin gerçekten hakem olup olmadığını merak ediyoruz. Özellikle son maçımızdaki hakemi. Hani eğer kütahya belediye sporu kafanızda sildiyseniz, ya da şampiyonluğu kime vereceğinizi şimdiden belirlediyseniz biz bunu bilelim.

Sahada ter döken genç sporcu kardeşlerimizi, kulüp çalışanlarımızı, teknik heyetimizi ve yöneticilerimizi ama her şeyden önemlisi yağmur, çamur, kış demeden takımını destekleyen binlerce taraftarımızı boşa yormayın. Merkez Hakem Kurulu şunu bilin ki, kuruluşun ve kurtululşun kadim şehri Kütahya, size rağmen bu yıl sahada alnının teriyle istediğini alacak."

Erbaş'ın bu çıkışı nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 1. grupta mücadele eden Belediye Kütahyaspor Kulübü yöneticileri, 12 Şubat’taki Yeni Mersin İdman Yurdu karşılaşmasında yasadışı bahis oynandığı iddiasıyla maçın hakemleri ile karşı takımın kulüp yöneticileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

OLAY

12 Mart Pazar günü Dumlupınar Stadı'nda Belediye Kütahyaspor ile Yeni Mersin İdman Yurdu karşılaşmıştı.

Karşılaşmanın 23’üncü dakikasında Belediye Kütahyaspor 1-0 öne geçti. Karşılaşmanın ikinci yarısında ise dakika 73’te hakemin çaldığı penaltı düdüğü ile Yeni Mersin İdman Yurdu da gol atarak durumu 1-1 yapmıştı.

Belediye Kütahyaspor oyuncu ve yöneticileri, penaltı kararının haksız yere verildiğini iddia ederek itiraz etmişti.