Vicdansız kadın eşini öldürüp kemiklerini yakıp ahıra gömüş Vicdansız kadın eşini öldürüp kemiklerini yakıp ahıra gömüş

ERKEN HABER - Yılın son Milli Güvenlik Kurulu toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak.

mgk

Toplantının gündem maddeleri arasında terörle mücadele ve Suriye’nin kuzeyine olası kara harekatı var. Öte yandan bölgesel ve uluslararası güvenlik konuları da masada yer alacak.

Milli Güvenlik Kurulu, 2 aylık aranın ardından yılın son toplantısını bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de yapacak. Toplantının en önemli gündemi terörle mücadele ve Suriye’nin kuzeyine olası kara harekatı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak MGK toplantısında, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde yürütülen Pençe operasyonları başta olmak üzere birçok stratejik bölgesel ve ulusal güvenlik konusunun ele alınması bekleniyor.

ANA GÜNDEM OPERASYONLAR

kara harekatı

Pençe-Kilit ve Pençe-Kılıç operasyonlarında gelinen son aşamanın detaylı şekilde masaya yatırılması ve toplantının önemli gündem maddelerinden biri olması öngörülüyor.

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik önümüzdeki dönemde atılması planlanan adımların da MGK gündemine gelmesi bekleniyor.

Sınır güvenliği kapsamında yürütülen faaliyetlerin de toplantıda ele alınacak önemli başlıklar arasında yer alması, PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı gerçekleştirilen operasyonların toplantıda görüşülmesi planlanıyor.