ERKEN HABER - Metin Akpınar: Bugün Türkiye cahil bir ülkedir

Antalya'da Altın Portakal Film Festivali'ne katılan oyuncu Metin Akpınar sahnede yaptığı konuşma gündem oldu. 

Oyuncu Metin Akpınar, Antalya'da katıldığı Altın Portakal Film Festivali kapanışından bir gece önce çıktığı sahnedeki sözleri gündem oldu. 

Akpınar 6'lı masa hakkında, "Yeniden parlamenter sisteme geçme kararında birleştiler. Ayrı düşünen partiler, ayrı programları olan, manifestoları olan insanlar bir araya geldiler bu iş için, artık sandık emniyeti seçimin emniyeti bakımından, sandık güvenliğini korumak anlamında anlaştılar tamam. Yok şimdi kim bakan olacak, kim Kültür Bakanı olacak, kim Başkan olacak, Başkan olur mu, olmaz mı, biz noteriz, noter değiliz, masadan kim kalkar, kalkarsa biz ne yaparız, dağılır mıyız? Birliğe devam mı ederiz, falan gibi şeyler basının çok üstünüze geldiği olaylardır. Bu taleplerde bulunmayın. 6'lı masadan ümidinizi kesmeyin. Kurtarıcı olacak" dedi.

Hatay'da 3 tır yardım malzemesini kendi deposuna indirdi Hatay'da 3 tır yardım malzemesini kendi deposuna indirdi

Metin Akpınar: Bugün Türkiye cahil bir ülkedir

Metin Akpınar, "Seküler, laik, pozitivist, Kemalist sinizdir, ne mutlu bana ama bir de karşı taraf var. Unutmayın ki adam yüzde 51 oy alıyor. Bugün Türkiye cahil bir ülkedir. Ben necip Türk milletinin kararlarından ve allegliğinden ödü patlayan bir sanatçıyım. O yüzden onlar seçebiliyorlar, niye çünkü ortalama eğitim seviyesi ilkokul beş. Daha liseden mezun bile olamadık. O yüzden önce eğitim eğitim eğitim..." ifadelerini kullandı. 

Metin Akpınar'ın bu konuşması, birçok kesimin tepkisini toplamaya başladı.

Sosyal medyada tepkilerini dile getiren vatandaşlar, Metin Akpınar'ın Türkiye'nin eğitim seviyesinden haberiz "cahil" bir sanatçı olduğunu, Türk Milleti'ni aşağılayarak kendini yüceltmeye çalıştığını dile getirdiler.