ERKEN HABER - Meteoroloji'nin güncel değerlendirmelerine göre; pazar günü yurda kar geliyor. 22 ilde etkili olacak kar yağışı, pazartesi günü ise 28 ilde kendini gösterecek. Meteoroloji, kar yağışı beklenen illeri tek tek sıraladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre; pazar günü başlayacak kar yağışının 22 ilde, pazartesi günü ise 28 ilde etkisini göstereceği belirtilerek vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu. Bugün ise ülke genelinde yağış beklenmiyor. Güney ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Meteoroloji'den alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı doğu kesimlerde mevsim normallerinin 4-6 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR

Rüzgar, genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Yurdun kuzey ve güney kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara ile iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER

Pazar günü, tam 22 ilde kar yağışı bekleniyor.

Bu iller arasında Ankara, Eskişehir, Bolu, Kırşehir, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Malatya, Tunceli, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane bulunuyor.

Pazartesi günü ise, tam 28 il için kar yağışı tahmini yapıldı.

Bu iller arasında Bolu, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Amasya, Kırşehir, Niğde, Kayseri, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van, Ağrı, Iğdır, Kars, Ardahan bulunuyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

Utanç davasında duruşma tarihi belli oldu Utanç davasında duruşma tarihi belli oldu

23 ARALIK 2022 CUMA GÜNÜ

1-001.jpg

24 ARALIK 2022 CUMARTESİ GÜNÜ

1-002.jpg

25 ARALIK 2022 PAZAR GÜNÜ

1-003.jpg

26 ARALIK 2022 PAZARTESİ GÜNÜ

1-004.jpg

27 ARALIK 2022 SALI GÜNÜ

1-005.jpg