ERKEN HABER - Meteoroloji'den yapılan güncel tahminlere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve Sivas çevrelerinde yağış bekleniyor. Ayrıca Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu için çığ ve buzlanma uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumuna ilişkin son tahmin raporunu paylaştı. Buna göre; ülke genelinin parçalı ve az bulutlu, kuzeydoğu kesimler ile zamanla kıyı Ege'nin çok bulutlu, Artvin çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmur, Van çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI

Sıcaklıkların Batı kesimlerde artmaya devam edeceği, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

ÇIĞ UYARISI

Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı kazada ölenler de anıldı Muhsin Yazıcıoğlu ile aynı kazada ölenler de anıldı

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.