ERKEN HABER - Soğuk hava dalgası geliyor. Şiddetli kar yağışı etkisini gösterecek. Meteoroloji yeni hava durumu raporunu yayımladı. Beklenen soğuk havalar henüz ülkede görülmedi, gözler önümüzdeki günlere çevrildi. Meteoroloji'nin raporuna göre, yeni haftada sağanak ve kar yağışı başlayacak. Aynı zamanda İstanbul için de yağış ile ilgili açıklama geldi.

Bugün ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Rize, Artvin, Van ve Hakkari çevreleri ile Trabzon'un doğu ilçelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, kıyı kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis bekleniyor.

PROF. DR. ŞEN'DEN AÇIKLAMA 

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen hava durumu ile yapılan açıklamada şunları söyledi: Bugün Artvin ve Hakkari'deki yağışın dışında ülkede yağış yok. Sıcaklıklar değişmiyor. Trakya ve iç kesimlerde sis var. Yarın sis etkisini kaybediyor. Batı bölgelerden yağışlı hava gelecek.

Kardan kapanan Ardanuç yolu 3,5 ay sonra açıldı Kardan kapanan Ardanuç yolu 3,5 ay sonra açıldı

Hakkari 9 Ocak - kar yağışlı, Isparta 11 Ocak - karla karışık yağmurlu, Karabük 11 Ocak - karla karışık yağmurlu, Karaman 11 Ocak - karla karışık yağmurlu, Kayseri 11 Ocak - karla karışık yağmurlu, Kırıkkale 11 Ocak - kar yağışlı, Kırşehir 11 Ocak - karla karışık yağmurlu, Konya 11 Ocak - kar yağışlı, Kütahya 11 Ocak - karla karışık yağmurlu,Kırşehir 11 Ocak - karla karışık yağmurlu, Konya 11 Ocak - kar yağışlı, Kütahya 11 Ocak - karla karışık yağmurlu,