ERKEN HABER - Meteoroloji'nin güncel hava durumu tahmin raporuna göre; bugün Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sağanak ve kar yağışı etkisini gösterecek. Rize ve Artvin'de de şiddetli sağanak beklenirken, İç Anadolu ve Karadeniz'de sıcaklığın 2-4 derece düşeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumuna ilişkin son değerlendirmelerini paylaştı. Buna göre; ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Bartın, Kastamonu, Sinop, Tokat, Erzurum, Ağrı, Ardahan ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sarı alarm verilen Rize ve Artvin çevrelerinde beklenen yağışların; kuvvetli ve çok kuvvetli (40-75 kg/m2), kıyı kesimlerinde yer yer şiddetli yağmur ve sağanak (51-100 kg/m2), iç kesimlerinde yoğun kar (20 cm ve üzeri) şeklinde olması tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Şanlıurfa, Bartın ve Sinop çevreleri ile Kastamonu'nun kıyı kesimlerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığının İç Anadolu ile Doğu Karadeniz'de 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

7 OCAK 2023 CUMARTESİ GÜNÜ

1.jpg

8 OCAK 2023 PAZAR GÜNÜ

1-001.jpg

9 OCAK 2023 PAZARTESİ GÜNÜ

1-002.jpg

10 OCAK 2023 SALI GÜNÜ

Ege'de 154 göçmen yakalandı Ege'de 154 göçmen yakalandı

1-003.jpg

11 OCAK 2023 ÇARŞAMBA GÜNÜ

1-004.jpg