ERKEN HABER - İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kara para ve uyuşturucu ticareti iddiaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 'şerefsiz' dedi. Soylu’nun bu sözü TBMM Plan Bütçe Komisyonunu karıştırdı ve gergin anlara neden oldu.

Meclis Plan Bütçe Komisyonu görüşmelerinde İçişleri Bakanı Soylu, Kolombiya'dan Türkiye'ye gelirken yakalanan uyuşturucu ile ilgili CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un ısrarlı soruları üzerine, “Kara para aklayan da uyuşturucu ticareti yapan da şerefsizdir. İspat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir… Kara parayı uyuşturucu parasını ispat etmezseniz şerefsizsiniz… Bu devlete size iftira ettirmeyiz” diye tepki gösterdi.

Engin Altay: "Hüseyin Örs planlı saldırıya uğradı" Engin Altay: "Hüseyin Örs planlı saldırıya uğradı"

“NAMUSSUZSUN SOYLU”

Bunun üzerine CHP'li Özkoç, “Benden kaçamayacaksın Soylu, sen namussuzsun Soylu… Alçak adam, kaçan adam, alçak adam” diye bağırdı. CHP'li milletvekilleri komisyon kürsüsünün önünde toplanıp Soylu'yu uzun süre protesto etti.

Bunun üzerine toplantıya ara verildi. Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, taraflara kötü söz kullanmamaları ve genel başkanlar hakkında konuşulmaması konusunda defalarca uyarıda bulundu. Yılmaz, ‘Herkesin şerefsiz ve kaba sözlerini geri alınarak tutanaktan çıkarılması’ çağrısında bulundu. Ancak Bakan Soylu, “Sözlerimin arkasındayım” dedi.