"Su Seferberliği" başlatılıyor "Su Seferberliği" başlatılıyor

ERKEN HABER - Nail Kadırhan'ın haberi - Mardin'de gece düzenlenen silahlı saldırı sonucu 5 kişinin ölümüne yol açan olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada, olayla ilgili şunlar belirtildi:

“19 Ocak 2023 tarihinde Mardin ili Artuklu ilçesinde meydana gelen ve 4 Irak vatandaşının öldürülmesi ile 1 Irak vatandaşının yaralanması olayı ile ilgili olarak;

Yapılan soruşturmada, olayın şüphelisi oldukları değerlendirilen M.Ş, F.A, A.Y ve A.K isimli 4 şüpheli şahıs Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gözaltına alınmıştır.

Olayla ilgili tahkikat titizlikle devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Hastanede tedaavi altına alınan yaralının da yaşamını yitirdiği bildirildi.

Mardin saldırı

BARZANİ SALDIRIYI KINADI

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başbakanı Mesrur Barzani, 5 Kürdistan Bölgesi vatandaşının hayatını kaybettiği Mardin saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Maalesef dün gece Mardin’in Nusaybin ilçesi yolunda, bazı Kürdistan Bölgesi vatandaşlarında düzenlenen saldırıda 4 kişi yaşamını yitirmiş, 1 kişi de yaralanmıştır. Hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına taziye ve başsağlığı dileklerimi iletiyor, acılarını paylaşıyorum. Yaralı vatandaşa da acil şifalar diliyorum.

Bu suçu şiddetle kınıyor, Türkiye hükümetinden en kısa zamanda saldırının aydınlatılmasını ve suçluların da yargı önüne çıkarılmasını talep ediyoruz.”