ERKEN HABER - Malatya'da saat 12.04'te meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem il geneli ve çevre illerden de hissedildi.

AFAD, tüm ekiplerin olası yıkılmalara karşı teyakkuzda olduğunu açıkladı.

Depremlerde hasar gören bazı binaların yıkıldığına ilişkin ihbarlar alındığı, ekiplerin ihbar alınan bölgelere yönlendirildiği öğrenildi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yaşanan depremin ardından hazarlı bazı binaların yıkıldığını söyledi.

Mehmet Çınar, şu ana kadar Yeşilyurt'ta 1 binanın yıkıldığı haberini aldığını bildirdi.

Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret ne kadar olacak?

Çınar, yıkılan binanın ağır hasarlı olduğu için boşaltıldığını, herhangi bir can kaybının söz konusu olmadığını söyledi.

5.6 BÜYÜKLÜĞÜNDE MÜSTAKİL DEPREM

AFAD, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde 5.6 büyüklüğünde ve 6.9 kilometre derinliğinde saat: 12.04'te deprem meydana geldiğini duyurdu.

Kandilli Rasathanesi ise depremin Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kozluk mevkisinde meydana geldiğini, büyüklüğünün 5.5, derinliğinin ise 5 kilometre olduğunu açıkladı. 

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Malatya ilimizin Yeşilyurt ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında, ekiplerimiz teyakkuz halindedir. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

AFAD: "Yıkılan binalar olduğu tespit edilmiş olup, arama kurtarma ekiplerimiz bölgeye sevk edilmiştir." açıklamasını yaptı.