ERKEN HABER - Barış Mahallesi'ndeki Gülnar Sitesi'nde ailesiyle yürüyüşe çıkan Yağmur ve Aytuğ Demir'in (35) 2 yaşındaki oğlu Batu Demir, site yakınlarında su bulma amacıyla kaçak açıldığı tespit edilen, yaklaşık 30 santimetre çapında ve 60 metre derinliği olduğu tahmin edilen artezyen kuyusuna düştü.

Oğlunu kurtarmak isteyen baba Demir, arkasından kuyuya atladı. Kuyuda mahsur kalan baba ve oğlu için yapılan ihbar üzerine bölgeye polis, sağlık, itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri sevk edildi.

Baba ve oğlunu kurtarmak için iş makineleriyle çalışma yapılırken, sağlık ekipleri tarafından kuyunun içine tüplerden sarkıtılan hortumlarla oksijen verildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Salihli Belediyesi ekipleri, üst kısmından kurtarma çalışması yapılamayan kuyunun etrafını iş makineleriyle kısa sürede kazdı. İş makineleriyle yaklaşık 15 metre derinliğe ulaşan ekipler, herhangi bir göçük meydana gelmemesi için de tedbir aldı.

Emniyet’e 10 bin kadro Emniyet’e 10 bin kadro

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ile Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam, olay yerine gelerek çalışmaları takip etti.

Çalışmaların yaklaşık 10. saatinde baba Aytuğ Demir ile oğlu Batu'nun cansız bedenine kuyunun 15. metresinde ulaşıldı.

Öte yandan olayla ilgili Salihli Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında site yöneticisi Hamza A. ile kaçak sondaj yaptığı öne sürülen Vasfi Ç, gözaltına alındı. Zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

Baba ve oğlunun yaşamını yitirdiği kuyu ise kapatıldı.

İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilen cenazelerin otopsi işlemleri devam ediyor. Baba ve oğlunun cenazelerin yarın Salihli'de defnedilmesi bekleniyor.

Bu arada 3 yıl önce evlenen Yağmur ve Aytuğ Demir'in, 84 villanın bulunduğu Gülnar Sitesi'ne 2 ay önce taşındığı öğrenildi.