ERKEN HABER - İngiltere'de bazı vatandaşlar, Kraliçe 2. Elizabet'in normal olarak yaşamını yitirmediğini, ölüm kararının yönetimindeki 13 ülke ve ailesi tarafından alındığını iddia ediyor.

Elizabeth. İskoçya'daki Balmoral Kalesi'nde 96 yaşında hayatını kaybeden İngiltere tarihinin "en uzun süre tahtta kalan monarkı" olan Kraliçe 2. Elizabeth, 70 yıllık görev süresi boyunca 15 İngiltere başbakanı gördü.

Sosyal medyadaki paylaşımlarda, İngiltere Yasaları gereğince bir kişinin en fazla 70 yıl görevde kalacağını, bunun için "ortadan kaldırıldığını" ileri sürüyor.

HER YERE MESAJ ATIYORLAR

İsrail'deki Yahudilerden "Araplara ölüm" sloganı İsrail'deki Yahudilerden "Araplara ölüm" sloganı

Bazı İngiltere vatandaşları, farklı hesaplar üzerinde dünyanın her bir yerine sosyal medya üzerinden mesaj göndermeye başladılar. 

Elizabeth

Paylaşımlarda, aynı metin farklı kullanıcılar tarafından sosyal medyadan yayılıyor:

"Queen has expired. It should have been removed. This is a law. The media hides the truth. Its command was Freemanusseri
  13 families decided to eliminate the Queen of England. They also betray the devil
   #Queen #Elizabeth
   #QueenElizabeth"

"Kraliçenin süresi doldu. Kaldırılması gerekirdi. Bu bir yasadır. Medya gerçeği saklıyor. Komutası Freemanusseri idi.
   13 aile İngiltere Kraliçesi'ni ortadan kaldırmaya karar verdi. Şeytana da ihanet ederler"

TIBBİ GÖZETİM ALTINA ALINDI ANCAK ÖLÜM NEDENİ AÇIKLANMADI

Kraliçe Elizabeth kimdir, sorusunun yanıtı ölüm haberlerinin ardından öne çıkan konulardan oldu. Buckingham Sarayı tarafından yapılan açıklamada, bu sabah yapılan kontrollerin ardından doktorların sağlık durumundan endişe duyduğu gerekçesiyle Kraliçe 2. Elizabeth'in tıbbi gözetim altına alındığı belirtmişti. Haber ajansları tarafından son dakika olarak duyurulan habere göre 96 yaşındaki Elizabeth hayatını kaybetti.

1947'de Edinburgh Dükü Philip ile evlenen ve Charles, Anne, Andrew ve Edward adlarını verdikleri dört çocuğu olan Kraliçe Elizabeth İngiliz Milletler Topluluğu üyesi elli üç ülkeden on dördünün eski kraliçesiydi.

KRALİÇE ELİZABETH KİMDİR

KRALİÇE ELİZABETH KİMDİR?

Kraliçe II. Elizabeth (Elizabeth Alexandra Mary Windsor), 21 Nisan 1926 tarihinde dünyaya geldi. 6 Şubat 1952’de babası Kral VI. George’un ölümü üzerine tahta geçen Kraliçe Elizabeth, 70 yıldır hükümdarlık koltuğunda oturuyordu ve ülkeyi en uzun süre yöneten kraliçe unvanına sahipti.

6 Şubat 1952'de tahta çıktığında Topluluk Başkanı ve yedi ülkenin (Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Pakistan ve Seylan) kraliçesi oldu. Bir sonraki yıl gerçekleşen taç giyme töreninin televizyonda gösterilmesiyle bir ilk gerçekleştirildi. 1956'dan 1992'ye kadar bölgelerin bağımsızlık kazanması ve bazı krallıkların cumhuriyet olmasıyla krallıkların sayısı değişti.

Kraliçe Elizabeth kimdir, kaç yaşında, neden öldü İngiltere Kraliçesi 2. Elizabethin hayatı, biyografisi ve gençliği hakkında tüm detaylar

Günümüzde, yukarıda sayılan ülkelerin ilk dördüne ek olarak Jamaika, Bahamalar, Grenada, Papua Yeni Gine, Solomon Adaları, Tuvalu, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Belize, Antigua ve Barbuda ile Saint Kitts ve Nevis'in kraliçesiydi. Dünyanın hâlen hüküm süren en yaşlı ve Britanya'nın en uzun ömürlü hükümdarıydı. 9 Eylül 2015'te dedesinin babaannesi Kraliçe Victoria'nın saltanatını geride bırakarak Britanya'nın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı ve tarihte en uzun süre hüküm süren kraliçe oldu ve en uzun süre hüküm süren ikinci hükümdar oldu.

Kraliçe Elizabeth kimdir, kaç yaşında, neden öldü İngiltere Kraliçesi 2. Elizabethin hayatı, biyografisi ve gençliği hakkında tüm detaylar

Babasının tahta geçmesinden kısa bir süre sonra 2. Dünya Savaşı patlak verdi. Bu süreçte Londra'da bombalanmaya başlayınca deneyimli politikacı Rab Hailsham, Elizabeth ile kardeşi Margaret'in Kanada'ya götürülmesini teklif etti. Fakat o dönemde Ana Kraliçe olarak anılan annesi Elizabeth, ne çocuklarını göndermek ne de kendisi gitmek istedi. Kocasının yanında kalmakta ısrar etti. Bu süreçte Elizabeth ile Margaret, İskoçya'daki Balmoral Şatosu'nun nispeten güvenli ortamında kaldı. Oradan Sonra Norfolk'a, Sandringham House'a taşındılar. 

9 Kasım 1947'de, uzaktan kuzeni olan, eski Yunanistan ve Danimarka prensi, Kraliyet Deniz Kuvvetleri teğmenlerinden Philip Mountbatten ile nişanlandığı ilan edildi. Prenses Elizabeth ile Prens Philip, 20 kasım 1947'de Westminster Abbey'de evlendiler; Kral VI. George düğünden önce Prens Philip'e Edinburgh Dükü, Merioneth Kontu ve Greenwich Baronu unvanlarını verdi. 

DIANANIN ÖLÜMÜ DÖNEMİNDE ELEŞTİRİ OKLARININ HEDEFİ OLDU

DIANA'NIN ÖLÜMÜNDE ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLDU

Onun Prenses Diana'nın 1997 Ağustos'unda trajik ölümüne sakin yaklaşımı ve beş gün milli yas günlerinde kral ailesinin saraydan dışarı çıkmaması Büyük Britanyalıların çoğunluğunun hoşuna gitmedi. Aile kamuoyu karşısına Diana'nın ölümünden bir gün önce çıktı, ancak bununla birlikte Britanya basınının keskin eleştirisine maruz kaldı.

Elizabeth, Kral VI. George ve Kraliçe Elizabeth olacak olan York Dükü ve Düşesi'nin büyük kızı olarak Londra'da doğdu. Çocukluğu boyunca evde özel eğitim gördü. Babası, ağabeyi VIII. Edward'ın tahttan çekilmesiyle 1936'da kral oldu ve kendisi o tarihten itibaren olası vâris konumuna geldi. II. Dünya Savaşı sırasında orduda görev almaya başladı. 1947'de Edinburgh Dükü Philip ile evlendi ve Charles, Anne, Andrew ve Edward adlarını verdikleri dört çocukları oldu. 8 Eylül 2022 Tarihinde Balmoral kalesinde 96 yaşında hayatını kaybetti.