İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 96 yaşında vefat etti. Kraliçe'nin dört çocuğu ve torunlarının Balmoral Kalesi'ne geldiği duyuruldu.

ERKEN HABER - Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, "Kraliçe'nin doktorları majestelerinin sağlığı konusunda endişeli ve tıbbi gözetim altında kalmasını tavsiye etti" ifadeleri kullanıldı. 
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, tıbbi gözetim altında tutulduğu bildirildi.

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada, "Kraliçe'nin doktorları majestelerinin sağlığı konusunda endişeli ve tıbbi gözetim altında kalmasını tavsiye etti" ifadeleri kullanıldı. Kraliçe'nin dört çocuğu ve torunlarının Balmoral Kalesi'ne geldiği duyuruldu. İngiltere Başbakanı Liz Trus "Tüm ülke Kraliçenin durumunu endişeyle takip ediyor. Tüm iyi dileklerim şu anda Kraliçe ve ailesiyle birlikte" ifadelerini kullandı.

5F523A9D-D04D-4062-9234-CB9A0DCD63EE

Buckhingam Sarayı, 96 yaşındaki İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Yapılan açıklamada "Doktorların Kraliçe'nin sağlık durumu için endişeli olduğu" belirtildi.

NATO, müttefiklerin silah stoklarını hızla doldurmasını bekliyor NATO, müttefiklerin silah stoklarını hızla doldurmasını bekliyor

YAŞAMINI YİTİRDİ

Saray'dan yapılan açıklamada, İngltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in yaşamını yitirdiği duyuruldu.

2. Elizabeth'in geçmiş dönemde yaptığı ve adeta vasiyeti andıran açıklaması ortaya çıktı. Diğer yandan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth için düzenlenmesi beklenen "Londra Köprüsü" planı da gündemde. İşte cenaze programının detayları...

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 96 yaşında hayatını kaybetti. Tüm dünyanın merakla takip ettiği gelişme sıcaklığını korurken, Elizabeth'in geçtiğimiz aylarda yaptığı vasiyet gibi açıklama ortaya çıktı. Diğer yandan Kraliçe'nin ölmesinin ardından uygulanması beklenen "Londra Köprüsü" planının detaylarına da yer verildi.

VASİYET GİBİ AÇIKLAMA

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, vasiyet niteliğinde bir mesaj yayımladı. 96 yaşındaki Kraliçe Elizabeth, ölümünden sonra veliaht Prens Charles'ın kral olmasını, eşi Cornwall Düşesi Camilla'nın ise "kraliçe" olmasını belirtti.

EŞİNE KRALİÇE DEYİN

Kraliçe Elizabeth, tahttaki 70'inci yıl dönümüne ilişkin mesajında, Prens Charles tahta çıktığında eşi Camilla'nın "kraliçe" unvanı almasını içten dilediğini belirtti.