Sanayide değil okulda usta yetiştiriliyor Sanayide değil okulda usta yetiştiriliyor

ERKEN HABER - ÖSYM Başkanlığı tarafından bugün itibariyle KPSS 2022 sonucuna göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlıığnın sözleşmeli pozisyonlarına yerleşmek isteyen adaylar, tercih yapabilecekler.

ÖSYM'den yapılan duyuru şöyle:

"KPSS-2022/10: Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2022/10 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebilecektir.

Adaylar tercihlerini, 11 – 17 Kasım 2022 tarihleri arasında yapabilecektir. Tercih işlemleri, 17 Kasım 2022 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2022/10 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir."

Tercih klavuzunu incelemek ve tercih yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.