ERKEN HABER - KPMG Türkiye ve Akuğur arasında imzalanan iş birliği anlaşması kapsamında KPMG Türkiye ve Akuğur, öncelikle kurumsal finansman, yeniden yapılandırma, şirket birleşmeleri ve ortaklıkları ile arabuluculuk alanlarında olmak üzere danışmanlık hizmetleri için birlikte iş geliştirme ve proje yürütme faaliyetlerinde bulunacak.

KPMG açıklamasına göre, şirket Akuğur ile stratejik iş birliğine imza attı. Bu kapsamda bu sene Türkiye’de 40. yılını kutlayan KPMG Türkiye ile sektörde 20 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren Akuğur deneyimlerini ve uzmanlıklarını bir araya getirecek.

İstanbul'da "İlk Evim" kuraları çekildi İstanbul'da "İlk Evim" kuraları çekildi

Açıklamada görüşlerine yer verilen KPMG Türkiye Ülke Başkanı Murat Alsan, KPMG Türkiye’nin danışmanlık hizmetlerinin her geçen gün hem uzmanlık alanları hem de sektörel deneyimleri ile zenginleştiğini belirterek, "KPMG’nin global olarak üzerinde durduğu en temel büyüme tetikleyicilerinden birisi de sektöründe uzman firmalar ile iş birlikleri yapmak. KPMG Türkiye olarak da danışmanlık hizmetlerimizi müşterilerimize ulaştırırken Akuğur'un derin bilgi birikiminden ve Anadolu’ya yayılan zengin müşteri portföyünden faydalanmak istiyoruz. Dolayısıyla çok önem verdiğimiz bu iş birliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

KPMG Türkiye Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı Müşfik Cantekinler de uzun yıllardır tanıdıkları ve beraber birçok kez iş yapma fırsatı buldukları Akuğur ile iş ilişkilerini resmi bir çerçeveye oturtmak istediklerini ve geniş kapsamlı bir iş birliği anlaşması imzaladıklarını belirtti. Türkiye’de danışmanlık işleri açısından çok önemli fırsatlar olduğunu düşündüklerini kaydeden Cantekinler, "Yaptığımız bu iş birliği sayesinde KPMG olarak Akuğur ile beraber danışmanlık tarafında çok önemli işlere imza atacağımıza inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

- "Hep birlikte ülkemizde büyük bir yeniliğe imza atacağımıza inanıyoruz"

Akuğur Hukuk Bürosu Yönetici Ortağı Mehmet Akuğur ise KPMG’nin uluslararası nitelikteki bilgi ve tecrübesini, Türkiye'de bu iş birliği ile hukuk ve arabuluculuk alanlarına taşımaktan ve yeni hizmet alanları ve ürünleri geliştirmekten çok mutlu olduklarını aktardı.

Mehmet Akuğur, "KPMG-Akuğur iş birliğinin oluşturacağı sinerjinin ve katma değerin farkındalığı ile hukuk ve danışmanlık alanlarında hep birlikte ülkemizde büyük bir yeniliğe imza atacağımıza inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Akuğur Danışmanlık Ortağı Yusuf Akuğur da, "KPMG ile yapmış olduğumuz bu iş birliği ile Anadolu’da yer alan şirketlerimize birleşme-devralma, finansman hizmetleri ve özellikle de aile şirketlerinin yapılandırılması alanlarında büyük bir potansiyeli hayata geçirme fırsatı sunacağız." bilgisini paylaştı.