ERKEN HABER - Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin Lulonga Nehri'nde eşya ve hayvan taşıyan bir tekne aşırı yük nedeniyle battı. Teknenin batmasının ardından en az 145 kişinin kayıp olduğu belirtildi.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde eşya ve hayvan taşıyan bir teknenin batması sonucu en az 145 kişinin kaybolduğu belirtildi. Kaybolan kişilerin ölmüş olabileceğinden şüpheleniliyor.

Sırbistan'da 55. Uluslararası Otomobil Fuarı açıldı Sırbistan'da 55. Uluslararası Otomobil Fuarı açıldı

Teknenin battığı Basankusu kasabasındaki sivil toplum gruplarının başındaki isim olan Jean-Pierre Wangela, gazetecilere yaptığı açıklamada, KDC'den hareket ederek komşu Kongo Cumhuriyeti'ne giden teknenin eşya ve hayvan taşıdığını, aşırı yük nedeniyle battığını ifade etti.

Wangela, en az 145 kişinin kayıp olduğunu ve bölge halkının başka ulaşım aracı olmadığı için bu tekneleri kullanmak zorunda kaldığını dile getirdi. Teknenin toplam kaç kişi taşıdığı net olarak bilinmezken, şu ana kadar yaklaşık 55 kişinin kurtarıldığı aktarıldı. 

Ekimde ülkenin kuzeybatısındaki Kongo Nehri'nde yolcu ve yük taşıyan bir geminin batması sonucu 40 kişi hayatını kaybetmişti.