ERKE HABER - SP lideri Karamollaoğlu'nun “Kızılay'a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Kan bile vermem” sözlerine Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Murat Ellialtı “Karamollaoğlu epeyce yaşlı. Bir gün kan ihtiyacı olursa olgun davranır, kendisini geri çevirmeyiz. Ancak kan işini de siyasete alet etmesin” demişti.

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre, Eski AK Parti İl Genel Meclisi üyesi olan Ellialtı'nın sülalesinin AK Parti ve Kızılay bağlantıları ortaya çıktı.

kızılayailefotoğrafı

GÜRSEL TEKİN'DEN TEPKİ

Togo bayraklı gemi denizde sürüklendi Togo bayraklı gemi denizde sürüklendi

Murat Ellialtı'nın kardeşi Hurşit Ellialtı 2021 yılında Kızılay'ın Gayrimenkul Bakım isimli şirkete genel müdür yapıldı. Halen Kızılay Bakım şirketinin yönetim kurulu üyesi. Murat Ellialtı'nın diğer kardeşi Yaşar Ellialtı ise Kocaeli'de bir tıp merkezinin ortaklarındandı. 2019'da AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı'na meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Murat ve Hurşit Ellialtı kardeşlerin yeğeni Hüsamettin Ellialtı ise Nevşehir'de siyaset yapan bir isim. AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları'nda Sosyal İşler Başkanlığı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı yapan yeğeni Hüsamettin Ellialtı TÜGVA'nın eski Nevşehir İl Temsilcisi. Murat ve Hurşit Ellialtı kardeşlerin kuzeni Yasin Yaşar Ellialtı Nevşehir Kızılay İl Yönetim Kurulu üyesi. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Murat Ellialtı'ya tepki göstererek “Kızılay Genel Sekreter Yardımcılığına bu niteliksiz, liyakatsiz adamı atamışlar, Kızılay'ın görevi nedir onu bile bilmiyor, o kadar hadsiz ki bir siyasi parti genel başkanına şu üslupla konuşmaktan utanmıyor” dedi.