İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Twitter'daki kendine ait sayfasından bir vatandaş ile sohbetinin videosunu paylaştı.

Vatandaşın, geçim derdini anlattığı video görüntüsünde evinin masfarlarının yüksek oluşundan dert yanıyor.

Ayda iki kez mutfak tüpü tükettiğini ve bir mutfak tüpünün 300 lira olduğunu, marketten aldığı sadece yumurta ile peynire 100 lira ödediğini belirten vatandaş, kendisinin günlük 150 lira yevmiye ile çalıştığını, herhangi bir sosyal güvencesi olmadığını ifade etti.

Gelinlik çağına gelen bir kızı ve bir oğlunun olduğuna belirten baba, "Nasıl ne yapacağımı bilmiyorum. Buna bir çözüm üretilmesini istiyorum. Siz sayın büyüklerimizden bu sorunumuzun çözülmesini istiyoruz. Benim gibi milyonlarca insan var. Bu parti meselesi değil."

-Oy istemeye gelmedim

Vatandaşın sorunlarını dinleyen Akşener ise görüntüsünü yayınladığı videoda vatandaşa, "Ben buraya hangi partiye oy verdiğinizi sormadım. Oy istemeye de gelmedim. Hayat nasıl gidiyoru anlamaya geldim" karşılığını veriyor.

Erken Haber 1 Yaşında Erken Haber 1 Yaşında

Akşener, kendi hesabından paylaştığı yazıda ise "Vatandaşlarımız kazandığı parayı bugün için ucu ucuna denk getirmeye uğraşırken; İktidarın bitmek bilmeyen zam furyasıyla yarının hesabı da tutmuyor. Zorlaşan hayat şartları karşısında hiç kimsenin kulağının üstüne yatmasına, bu sorunları görmezden gelmesine izin vermeyeceğim." ifadelerini kullandı.