ERKEN HABER - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik yaptığı açıklama ile İçişleri Süleyman Soylu'nun Kılıçdaroğlu'na yönelik kullandığı 'şerefsiz' ifadesi nedeniyle 5 kuruşluk tazminat davası açtıklarını duyurdu.

Erdoğan: "Altılı masanın başını CHP ve HDP çekiyor" Erdoğan: "Altılı masanın başını CHP ve HDP çekiyor"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2023 bütçe teklifi üzerine TBMM Genel Kurulu'nda dün yaptığı konuşmada, daha önceki 'uyuşturucu' iddiasını tekrarlamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bu sözlere Twitter'dan hakaret içeren "Kılıçdaroğlu; Polise, Jandarmaya, Mehmetçiğe, devlete 'Cari açık uyuşturucuyla kapatılıyor' iftirasını ispat edemeyip lafın altında kalınca Jeremy Rifkin de tutmayınca bayatlamış iftira/dedikodularla gündem değiştirme çabasında. İftirasını ispat etmezse Kılıçdaroğlu şerefsizdir" ifadesiyle yanıt vermişti.

5 KURUŞLUK DAVA

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Soylu'ya manevi tazminat davası açtıklarını duyurdu. Çelik, "Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun talimatı gereğince; "Şerefsiz" hakaret sözünü yönelten Süleyman Soylu hakkında (ederi dikkate alınarak) 5 Kuruşluk manevi tazminat davası açtık! Bu müptezelden, alışkanlık haline getirdiği ahlaksızlığın hesabını soracağız!" ifadesini kullandı.

DAHA ÖNCE DE AÇMIŞTI

Kılıçdaroğlu, 24 Kasım'da "gafil, namert, sefil, kifayetsiz" sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 5 kuruşluk dava açmıştı.

Soylu hakkında ise 9 Kasım'da "onursuz" dediği için 5 kuruşluk dava açan Kılıçdaroğlu, bugün üçüncü 5 kuruşluk davasını açmış oldu.