ERKEN HABER -Kılıçdaroğlu: Beraat dışında verilecek her karar saray talimatının ve kumpasın itirafı olacak" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava hakkında bir video yayınlayarak “Beraat dışında verilecek her karar saray talimatının ve kumpasın itirafı olacaktır” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, 2019'daki yerel seçim sürecinde “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret ettiği” iddiasıyla yargılandığı ve savcının ‘siyasi yasak’ talep ettiği davanın karar duruşması görülüyor.

Halktv canlı yayınına bağlanan gazeteci İsmail Saymaz, 14-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleştireceği programlara katılmak üzere Berlin'e giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, özel uçakla İstanbul'a dönmeyi planladığını söyledi.

 "Beraat dışında verilecek her karar saray kumpasıdır"

Kılıçdaroğlu, hakkında siyasi yasak ve hapis kararı istenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek olmak için sosyal medya hesabından video paylaştı. Kılıçdaroğlu, "Beraat dışında verilecek her karar saray kumpasıdır" dedi.

YARGIYA MÜDAHALE Mİ?

Sosyal medyada bazı vatandaşlar, Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını "hali hazırda devam eden mahkeme kararını etkilemeye yönelik" olarak değerlendirirken, bazı vatandaşlar ise siyasi bir duruşma olduğunu savundu.

Kılıçdaroğlu'nun özel uçakla Almanya'dan dönmeyi düşündüğü yönündeki haberlere tepki gösteren bazı vatandaşlar ise söz konusu duruşmanın bugün olacağının aylar öncesinden belli olduğunu, buna rağmen Kılıçdaroğlu'nun Almanya programını kasıtlı olarak bugüne denk getirdiğini ileri sürdüler.

Kulisleri sallayan "20 vekil" iddiası Kulisleri sallayan "20 vekil" iddiası