ERKEN HABER - Gazeteci Barış Yarkadaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile TV100’ün patronu Necat Gülseven ile görüştüğünü ve görüşme hakkındaki detayları anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, konuk olduğu TV100’de SADAT’ın reklam vermesi büyük tepkilere neden oldu. Kılıçdaroğlu, “terörist yetiştiryorlar” dediği SADAT’ın program sırasında peş peşe silahlı kişilerin görüldüğü reklam vermesine yönelik yaptığı açıklamada “O az kalmış aklınızı alırım sizin, paramiliter artıkları, siz kimi tehdit ediyorsunuz!” dedi.

Kamptan kaçan 4 terörist teslim oldu Kamptan kaçan 4 terörist teslim oldu

Kamuoyunda da büyük tepkilere neden olan reklamın ardından Kılıçdaroğlu, TV100’ün patronu Necat Gülseven ile görüştü. Gazeteci Barış Yarkadaş, görüşmenin 1 saat 15 dakika sürdüğünü ve Kılıçdaroğlu’nun “İşten atılanlar geri alınsın. Benim gönlüm kaldırmaz” dediğini aktardı.

Barış Yarkadaş ""Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tv100 Yönetim Kurulu Başkanı Necat Gülseven’i Ankara Genel Merkez’deki makamında ağırladı, misafir etti, 1 saat 15 dakikalık bir görüşme gerçekleşti. Bu görüşmede en sevindirici yan şu oldu: Sayın Genel Başkan, Gülseven ile görüştüğünde reklam bölümünden 3 arkadaşımızın işsiz kaldığını öğreniyor. Görüşmede sayın Kılıçdaroğlu Necat Bey’e “o 3 arkadaşımızın böyle bir hatadan dolayı işsiz kalmasına benim yüreğim elvermez. Sizi de zora sokmayacaksa lütfen arkadaşlarımızı işe geri alın. Onlarla konuşun, benim selamlarımı da iletin. Lütfen böyle bir şeyden dolayı kimse işsiz kalmasın” diyor. Necat Bey görüşmeden çıktıktan sonra kanalımızın Genel Yayın Yönetmeni Alican Değer'le konuştu. Reklamcı arkadaşlarımızla da konuştular. Onları da ikna ettiler ve 3 arkadaşımız yarından itibaren işlerine geri dönecek." ifadelerini kullandı.