ERKEN HABER - Gazeteci Murat Yetkin, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Altılı Masa'nın 2 Mart'taki toplantısında Erdoğan'ın karşısına çıkacak ortak aday konusunun görüşülmesini kabul ettiğini yazdı. Yetkin, "Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresine ifade ettiğine göre, bu kararı almasında sözcü İbrahim Kalın ve diğer yetkililerin seçimin büyük ihtimalle 14 Mayıs’ta yapılacağı açıklamaları etkili oldu" bilgisini paylaştı.

Yetkin yazısında, "Kılıçdaroğlu’nun çevresine seçimin 14 Mayıs’ta yapılması halinde kampanyaya az süre kalmış olacağı, bu nedenle muhalefet adayını belirlemenin zamanının geldiğini söyledi. CHP lideri, Millet İttifakı ve Altılı Masa ortağı Meral Akşener’in 2 Mart toplantısında ortak adayın konuşulması önerilerine şimdiye dek mesafeli bakıyor, biraz daha beklenmesi gerektiğini söylüyordu" ifadesini kullandı.

Murat Yetkin, YetkinReport’ta yer alan yazısında şu ifadelere yer verdi:
"CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Altılı Masanın 2 Mart günü yapacağı toplantıda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkacak ortak aday konusun görüşülmesini kabul ettiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun yakın çevresine ifade ettiğine göre, bu kararı almasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sözcüsü İbrahim Kalın ve diğer yetkililerin seçimin büyük ihtimalle 14 Mayıs’ta yapılacağı yolundaki açıklamaları etkili oldu.

YetkinReport’un edindiği bilgiye göre, Kılıçdaroğlu’nun çevresine seçimin 14 Mayıs’ta yapılması halinde kampanyaya az süre kalmış olacağı bu nedenle muhalefet adayını belirlemenin zamanının geldiğini söyledi. CHP lideri, Millet İttifakı ve Altılı Masa ortağı Meral Akşener’in 2 Mart toplantısında ortak adayın konuşulması önerilerine şimdiye dek mesafeli bakıyor, biraz daha beklenmesi gerektiğini söylüyordu.

CHP’DEN 2 MART YETKİSİ

Kılıçdaroğlu 2 Mart toplantısı öncesi CHP’nin yetkili kurularının tam desteğini almak üzere bugün 26 Şubat’ta parti genel merkezinde iki önemli toplantı düzenliyor. Bunlardan biri CHP Meclis Grubunun kapalı toplantısı olacak. Toplantıya deprem bölgesinde görevli CHP milletvekillerinin de video konferans yöntemiyle katılması öngörülüyor.

Fatih Erbakan'ı Mustafa Destici ikna etmiş! Fatih Erbakan'ı Mustafa Destici ikna etmiş!

İkincisi toplantınınsa CHP Parti meclisi üyeleriyle yapılması öngörülüyor.

CHP’nin Genel Başkan Yardımcıları ve Meclis Grup Başkanlarından oluşan daha dar bir yönetim grubununsa 25 Şubat’ta Genel Merkez’de bir durum değerlendirmesi yaptığı öğrenildi.
CHP lideri böylece haftaya CHP kurullarından Altılı Masa’nın Erdoğan’ın karşısına çıkaracağı aday konusu dahil her konuda tam yetkili başlamayı planlıyor."